Ölü piksel olup olmadığı nasıl anlaşlır?

Yusuf Kudret

Hectopat
Hocam 5 aylık cihaz. Yeni oldu, dün olmadığına %100 eminim. Ölü piksel olmadığını söyleyin.

Dosya Ekleri

• IMG_1169.jpeg
    IMG_1169.jpeg
    168,8 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_1168.jpeg
    IMG_1168.jpeg
    285,8 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_1167.jpeg
    IMG_1167.jpeg
    266,7 KB · Görüntüleme: 46
Bu siteden tam ekran moduna alın ve test edin, ekranın görüntülediği rengin haricinde gözünüze batan farklı bir piksel (kırmızı ekranda ufak siyah piksel gibi) varsa ölmüş piksel mevcut demektir.

Hıcam lacivert ve siyah renk hariç tüm renklerde bu siyahlık görünüyor.

Ekranınızda ölü piksel mevcut hocam attığınız görüntülerde mor renkte test ettiğiniz gibi mouse imlecinin hemen altına bir ölü piksel var.

İade etme imkanınız varsa monitörü iade edin veya değişimini sağlayın.

Diğer 2 ekran görüntüsündeki o ufak saydam siyahlıklar piksel sıkışması sanırım çözümü yok hocam.

Ekranınızda ölü piksel mevcut hocam attığınız görüntülerde mor renkte test ettiğiniz gibi mouse imlecinin hemen altına bir ölü piksel var.

İade etme imkanınız varsa monitörü iade edin veya değişimini sağlayın.

Diğer 2 ekran görüntüsündeki o ufak saydam siyahlıklar piksel sıkışması sanırım çözümü yok hocam.
Hocam hdkwndjemmsmemen imlecin altındaki sağ yöne doğru ok. Siyah nokta var. İmlecin biraz sol üstüne bakın.

Hocam hdkwndjemmsmemen imlecin altındaki sağ yöne doğru ok. Siyah nokta var. İmlecin biraz sol üstüne bakın.
Asus Rog flow x16 cihaz biraz tuzlu bi fiyatı var. Abi 4 hata ile karşı karşıyayım. Hor kullanmamış olmama rağmen bilgisayar ayak lastiklerinden biri koptu. Touchpad alındığı günden beri tık sesi yapıyor. Gpu Eco moda geçmiyor. Ve ekranda ölü piksel var. Şimdi cihazı Arabistan’dan aldım ben. Oradaki iade kurallarını bilmiyorum. Birinden yardım almam lazım.

Saydam siyah noktadan bahsediyorsanız piksel sıkışması.
Yani onunda çözümü yok tahminimce.

Geri
Yukarı