Ölü Piksel

@ahkngns

Ben Nvidia kullanıyorum. FreeSync benim için önemsiz bir detay. Ana monitörüm 144Hz zaten. Adı üstünde işte kişisel tercih meselesi. Ben 21" ekranı küçük buluyorum. İlgin için teşekkür ederim.

@Oreki

Monitörü kutusuna koydum, yarın teslim edeceğim fakat Pazartesi bayram. Nerden baksan haftaya Perşembe ya da Cuma'dan aşağı gelmez monitör.

İçten içe acaba geri yollamasam mı diyorum? Çünkü oyun oynamak için kullandığım ana monitör değil, yan monitör ve o ölü piksel göze batmıyor fakat emin olamıyorum. İleride büyür mü vesaire diye. Yayılmayacağını bilsem, kesinlikle geri yollamam. Araya bayram günü girmese sıkıntı etmeyeceğim de. Bayramdan dolayı ikilemde kaldım. Bizdeki de şans işte. Şimdi ne güzel eve çekilip, yayın yapacaktım.

@Oreki

Monitörü kutusuna koydum, yarın teslim edeceğim fakat Pazartesi bayram. Nerden baksan haftaya Perşembe ya da Cuma'dan aşağı gelmez monitör.

İçten içe acaba geri yollamasam mı diyorum? Çünkü oyun oynamak için kullandığım ana monitör değil, yan monitör ve o ölü piksel göze batmıyor fakat emin olamıyorum. İleride büyür mü vesaire diye. Yayılmayacağını bilsem, kesinlikle geri yollamam. Araya bayram günü girmese sıkıntı etmeyeceğim de. Bayramdan dolayı ikilemde kaldım. Bizdeki de şans işte. Şimdi ne güzel eve çekilip, yayın yapacaktım.
Hocam kesinlikle geri göndermelisiniz bu kısım tartışmaya açık değil ileride sorunlar büyür canınızı sıkar 1000TL verip paranızla rezil olursunuz

@Oreki

İçimdeki ses takma, kullanmaya devam et diyor fakat bilemedim. En ilginç tarafı da siyah renkte ölü piksel gözükmüyor. Yani normalde siyah renk testinde, siyah zeminin üzerinde beyaz nokta, yırtık vb. olması gerekir ama bunda yok. Sadece beyaz, yeşil gibi cırtlak ve çok açık renklerde bir adet küçük bir siyah nokta var, sağ alt köşede. Bir tane de çok bulanık küçük var. Koyu renklerde ve özellikle de siyahta hiç gözükmüyor.

Bu da görüntüsü (Not: Sağ üstte de var gibi gözüküyor fakat yok. Fotoğraftan dolayı öyle çıkmış)

29.05.2019_olu_pixel.JPG

Bunun dışında hiçbir yerde problem yok.

@Oreki

İçimdeki ses takma, kullanmaya devam et diyor fakat bilemedim. En ilginç tarafı da siyah renkte ölü piksel gözükmüyor. Yani normalde siyah renk testinde, siyah zeminin üzerinde beyaz nokta, yırtık vb. olması gerekir ama bunda yok. Sadece beyaz, yeşil gibi cırtlak ve çok açık renklerde bir adet küçük bir siyah nokta var, sağ alt köşede. Bir tane de çok bulanık küçük var. Koyu renklerde ve özellikle de siyahta hiç gözükmüyor.

Bu da görüntüsü:

Eki Görüntüle 399348
Hocam bu ölü piksel değil lcd lekesi ekran darbe alınca oluşuyor büyümez ama ekran darbe almış

@ahkngns

Benim kafam da ona takıldı. Ölü pikselde siyah renk zemininde, beyaz bir nokta ya da yırtık olması gerekiyor fakat bunda siyah zeminde kesinlikle beyaz nokta yok. Acaba siyah zeminde, siyah nokta olarak parlıyor mu diye bakayım dedim, ışık tuttum. Yine de göremedim.

Fotoğrafta yanlamasına gibi duruyor. Gerçekte görsen sadece ufak bir ince nokta. Muhtemelen üretimde darbe almış gibi (Eğer bizzat Asus'un kendisi kullanılmış ürün göndermediyse, ürün tamamen kapalı ve ambalajlıydı. Ambalajlarını ben açtım. Tüm kablo poşetleri vesaire yırtılmamıştı).

Ekleme: Burada yazana göre ölü piksel de olabilir: LCD'ye hayat öpücüğü: Ölü pikselden kurtulun Tamamen ölmüş piksel, siyah olarak gözüküyormuş.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı