Ölü Piksel

2.el kullanılmış ürünleri kesinlikle almayın. Tavsiyem Hepsiburada üzerinden ihtiyacınıza göre bir model bakın.
Hocam hangi port ile kullanacaksınız IPS panel şart mı? O fiyata daha güzel modeller alınabilir

"Ölü pikseller Genellikle ekran panelinin kalitesizliği nedeni ile ortaya çıkmaktadır. Üretici, pire için yorgan yakmak misali bir piksel için paneli değiştirmeyi göze almadığı için bu pikseli ölür veya tepki vermez"

Sağlam bir satıcıdan ve markadan alırsanız sorun çıkma ihtimalini düşürürsünüz.

Daha fazla çıkma ihtimali eğer güvenilir bir yerden alıyorsanız çok düşük.
Alakası yok. Tüm ürünlerin testleri yapılıyor paketleniyor ve satılacak ülkelere yolculukları başlıyor. Mağazaya göre ölü piksel çıkma oranı gibi saçma bir tez kurulamaz.

@Viktor R3znov iade edip tekrar sipariş edin en temizi. Tam para verip kusurlu ürün almak hiç bir durum değil.

@Teknik124

Evet, 3 yıllık ASUS garantisi var. HB üzerinden, Vizyon Bilgisayar adlı satıcıdan almıştım. Az önce iade başvurusunu yolladım:

sssssq2223.JPG

Monitör lazımdı ama bekleyeceğiz artık. Umarım yenisinde bir aksilik olmaz.

@ahkngns

FreeSync kullanmıyorum. Ayrıca tavsiye ettiğin monitörler 21" dostum. Ek olarak bu monitör pivot monitör. Yayın yaptığım için, dik dönmesi gerekiyor. Hz ve Ms oranı önemli değil. Sadece chat okuyacağım. O yüzden Asus'un bu modelini tercih ettim.

@ahkngns

FreeSync kullanmıyorum. Ayrıca tavsiye ettiğin monitörler 21" dostum. Ek olarak bu monitör pivot monitör. Yayın yaptığım için, dik dönmesi gerekiyor. Hz ve Ms oranı önemli değil. Sadece chat okuyacağım. O yüzden Asus'un bu modelini tercih ettim.
Hocam FreeSync kullanmasanız bile gerçekten gerekli özellikle 2.el piyasasında değer kaybını önler bir süre. 21" olması bence problem değil kişisel tercih meselesi. Dik dönme konusuna gelince bence gereksiz ama ayaklarını söküp monitörü dik vaziyette sabitleyebilirsiniz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı