Çözüldü Ölü pikseli garanti karşılar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pigasor

Hectopat
Süper Moderatör
Yer
Esenyurt/İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Dizüstü: AMD Ryzen 7 7840HS-RTX4050-2x8 5600 MHz 16 GB RAM-SK Hynix 1 TB SSD 7/3 GB
Masaüstü: AMD Ryzen 3 3200G-Gigabyte A320M-S2H-GeIL 2x8 3200 MHz RAM-GeIL 256 GB SSD 550/490 MB
Arkadaşlar merhaba. Monitörümde ölü piksel fark ettim dersteyken. Hemen testini yaptım maalesef ölü pikseldi. Gördüğüm kadarıyla etrafını da biraz etkilemiş. Monitör 6 aylık. Garanti karşılar mı? Hepsiburada'dan almıştım. Linki diğer hesabımda o yüzden atamayacağım. Şimdiden sağ olun.

957dae03-389c-4150-bca9-9b2453b2b719.jpg
dda7c7c0-4972-47ab-b702-d87d9e7dea9b.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Monitörümde ölü piksel fark ettim dersteyken. Hemen testini yaptım maalesef ölü pikseldi. Gördüğüm kadarıyla etrafını da biraz etkilemiş. Monitör 6 aylık. Garanti karşılar mı? Hepsiburada'dan almıştım. Linki diğer hesabımda o yüzden atamayacağım. Şimdiden sağ olun.

Eki Görüntüle 806110Eki Görüntüle 806120
1 ay içinde 1 tane bile çıksa değişim yapıyorlar. Ama 6 ay geçmiş. Daha önce fark edilmediği için kullanıcı hatası diyebilirler. Gerçekten nasıl oldu?

1 ay içinde 1 tane bile çıksa değişim yapıyorlar. Ama 6 ay geçmiş. Daha önce fark edilmediği için kullanıcı hatası diyebilirler. Gerçekten nasıl oldu?
Hocam sabah ders için PC'yi açtım. 2.dersteyken ölü pikseli gördüm. Direkt konu açtım zaten.

Firmaya ve ondan sonra da çalışana kalmış bir şey. Bazı firmalar 1 piksel için bile değiştirirken diğerleri 3-8 arası piksel isteyebiliyor. Parlak pikselleri de hemen değiştiriyorlar. Ayrıca ölü piksellerin ekrandaki konumu da önemli. Burada çalışan, inisiyatif kullanabiliyor. O yüzden şansınızı deneyebilirsiniz.

Servisten olumlu sonuç gelmezse tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz.

Belki uğraştırırlar ama Tüketici Hakem Heyeti ile %99 çözülür. İnşallah ilk gönderiminde hallolur.
İnşallah hocam ama şunu düşünüyorum:
Monitörsüz ne yapacağım? Telefondan ders yaparken başım çok ağrıyor. Diğer PC bugün tatatatata diye bir ses çıkardı ve direkt dondu. HDD'den olduğunu düşünüyorum. Daha da açmayacağım. Yani kısacası işim zor. :(

İnşallah hocam ama şunu düşünüyorum:
Monitörsüz ne yapacağım? Telefondan ders yaparken başım çok ağrıyor. Diğer PC bugün tatatatata diye bir ses çıkardı ve direkt dondu. HDD'den olduğunu düşünüyorum. Daha da açmayacağım. Yani kısacası işim zor. :(
Hocam cuma günü dersler bittiği gibi (cumartesi dersleriniz yoksa tabii) garantiye gönderin. Gelene kadar telefondan idare etmeniz gerekecek maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı