Ölü pili hayata döndürme

Sonuç olarak ne olursa olsun hiçbirinin kesin çözümdür diyemeyiz zaten. İlk defa burada duyuyorum ölmüş olan bir laptop pilini dondurunca eski haline dönebileceğini. Çok saçma cidden.
Bitmiş pil için böyle bir yöntem var. Bu pil de anladığım kadarıyla tamamen bitmemiş. O yüzden mümkün. Zaten bu konuyu 'Kimyasal pillerde gerilimi etkileyen faktörler' diye aratarak bulabilirsiniz.

Arkadaşlar garantisi yok. Var olsa bile serviste ücretsiz yaptırabilir miyim?
Ve de yukarıda birisi şoklama yöntemi demiş onu nasıl yaparız ev ortamına olabilir mi?
Beyler PC dün çalışıyordu bataryada sıkıntı yoktu jak girişinde kulaklık jakı kaldığı için anakartı söküp jakı çıkarttım ve de o sıra bataryayı da söktüm yanı dün oldu bu olay önceden sıkıntısı yoktu.

bahsettiğim dondurma yöntemi bu.

Son düzenleme:
Arkadaşlar garantisi yok. Var olsa bile serviste ücretsiz yaptırabilir miyim?
Ve de yukarıda birisi şoklama yöntemi demiş onu nasıl yaparız ev ortamına olabilir mi?
Beyler PC dün çalışıyordu bataryada sıkıntı yoktu jak girişinde kulaklık jakı kaldığı için anakartı söküp jakı çıkarttım ve de o sıra bataryayı da söktüm yanı dün oldu bu olay önceden sıkıntısı yoktu.

Bahsettiğim dondurma yöntemi bu.

Hocam şoklama yönetimini ben söyledim evde yapamazsınız o işten anlayan birisi varsa yaptırın. Ama şunu unutmayın hiçbir garantisi yok. Servise verirseniz ücretsiz yapmazlar yüksek ihtimal illa ki ücret talep ederler.

Yeni konular

Geri
Yukarı