Ölü pixel sayısı nasıl tespit edilir?

NoobEller

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar biraz önce Acer müşteri hizmetleri ile görüştüm. 5 ölü pixelden fazla ise kabul edebiliriz dediler. Eğer daha az ise THH üzerinden başvurup hakkımı alabileceğimin farkındayım çünkü eski kanun artık yürürlükte değil.

Ama telefondan çekebildiğim kadarı ile 5 sayısından daha fazla ölü pixel bulunuyor yine sizin görüşünüzü almak istedim.

Burada 5'ten fazla ölü pixel bulunuyor değil mi? Siyah renk üzerinde kendilerini belli ediyorlar. Diğer renkler üzerinde ise farklı noktalarda karşılaştım.

Dosya Ekleri

• IMG_3978.JPG
    IMG_3978.JPG
    328,9 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG_3979.JPG
    IMG_3979.JPG
    168,3 KB · Görüntüleme: 68
Son düzenleyen: Moderatör:
Burada 5'ten fazla ölü pixel bulunuyor değil mi?
Ölü pixellerin olduğu kısıma herhangi bir logo bir şekil gibi bir şey koyduktan sonra paintte büyüteçle yaklaştırıp satabilirsiniz.
Not: Ekran görüntülerinde ölü pixellerin olduğu yerde olması gereken renkler çıkar. O yüzden arkasında tam onların olduğu yerlere bir işaret koyarsanız saymanızı kolaylaştır.

@ServerTower Biliyorum bu yüzden telefon kamerası ile çekim yaptım. Siyah ekran üzerinde bazıları silik silik görünmekte onlar ölü pixel olarak sayılıyorsa baya fazlalar.

Paint kısmını tam anlamadım ama telefondan yaptığım çekimde oldukları çok belli.

@ServerTower Biliyorum bu yüzden telefon kamerası ile çekim yaptım. Siyah ekran üzerinde bazıları silik silik görünmekte onlar ölü pixel olarak sayılıyorsa baya fazlalar.
Fazla görünüyorlar ama bulanık olduğu için bir şey diyemiyorum. Şunu yöntemi kullanabilirsiniz: 1x1 pixellerden okuldan kutular önce siyah-beyaz şeklinde kutular. Daha sonra beyaz siyah şeklinde kutular. Ölü olan pixellerin bulunduğu yerlerdeki siyah çizgiler (kutular) beyaz görünüyor. Tam tersi ile de bir önceki görüntüde beyaza gelen ölü pixelleri sayarsınız. Altıncıyı saydıktan sonra rahatça gönderebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı