OEM i5-10600K sorun yaratır mı?

Su an amazon tr fiyatlarina baktim i3 12100F ve b660 bir anakarti 4500TL civarinda satin alabilirsin. Hem daha iyi performans alirsin hemde daha az guc tuketir. CPU benchmark degerlerini karsilastirmak icin su <linki> kullaniyorum genelde kendinde karsilastirma yapabilirsin.
Daha once hic AMD kullanmadigim icin oneride bulunmayacagim ama genel olarak AMD urunlerinde daha iyi fiyat/performans olabiliyor. Daha bilgili arkadaslardan bu butce ile belki daha performansli bir AMD islemci onerisi alabilirsin.

Su an Amazon TR fiyatlarina baktim i3 12100F ve B660 bir anakarti 4500TL civarinda satin alabilirsin. Hem daha iyi performans alirsin hem de daha az guc tuketir. CPU benchmark degerlerini karsilastirmak icin su <linki> kullanıyorum genelde kendinde karsilastirma yapabilirsin.
Daha once hiç AMD kullanmadigim icin oneride bulunmayacagim ama genel olarak AMD urunlerinde daha iyi fiyat/performans olabiliyor. Daha bilgili arkadaslardan bu bütçe ile belki daha performansli bir AMD islemci onerisi alabilirsin.

12100F işlemcilerin çekirdek sayısı düşük olduğu için ileriye dönük yeni oyunlar çıkınca kaldırmaz falan diye korkuyorum.

12100F işlemcilerin çekirdek sayısı düşük olduğu için ileriye dönük yeni oyunlar çıkınca kaldırmaz falan diye korkuyorum.
12100F almayi dusundugun 10600K dan daha iyi bir islemci ve yari fiyatina tercih senin tabiki
Edit: Ozur diliyorum basta 13100F den bahsediyordum aklim orada kaldi, 12100F almayi dusundugun 10600K ile kafa kafaya bir islemci ve yari fiyatina hemde daha az elektrik tuketiyor.
Ozel senaryolar haricine ben tercihimi 12100F ten yana kullanirdim.

Geri
Yukarı