OEM RX 460 için işlemci önerisi

Elinizde kaç GB RAM var? Bütçeniz ne kadar? DDR3 artık alınmaz ki neredeyse 1.5 yıl gibi bir süre sonra DDR5'ler çıkacak. AMD bile 2022'de DDR5'e geçmiş olacak ki AM4 soketinin 5.nesilden sonra bir nesil daha olacak sonra da o soket tarihin tozlu sayfalarında yerini bulacak.

Bütçeniz nedir? Ona göre bir tavsiye verebiliriz.

Elinizde kaç GB RAM var? Bütçeniz ne kadar? DDR3 artık alınmaz ki neredeyse 1.5 yıl gibi bir süre sonra DDR5'ler çıkacak. AMD bile 2022'de DDR5'e geçmiş olacak ki AM4 soketinin 5.nesilden sonra bir nesil daha olacak sonra da o soket tarihin tozlu sayfalarında yerini bulacak.

Bütçeniz nedir? Ona göre bir tavsiye verebiliriz.
Bence RX 460 OEM için DDR3 RAM destekli bir işlemci önerisi istemiş konu sahibi. Yanlış mı anladım?

Beyler, DDR3 olsa işlemci daha iyi olur ama DDR4'de olur. RAM'lar boşa gitmesin diye DDR3 diyorum :)

DDR4 sisteme vereceğiniz para ile DDR3 sistemle birlikte ekran kartını da yükselterek orta seviye bir bilgisayar toplanabilir. RX 460'a sistem dizilmesinin mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Sorunuza gelecek olursak DDR3 bir i5 3470 Sistemler 8 GB RAM ile N11'de 1200TL bundle ürünler var var.

Geri
Yukarı