OEM RX 460 Sistem Toplama

combodark

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar düşük bütçeli OEM RX 460'lı bir sistem toplamak istiyorum.

Mevcut sistemime OEM RX 460 takılabilir mi? Neler yükseltilmeli?
Eğer yükseltmek mümkün değilse 0 bir şekilde toplar mısınız?

Sistemim:
İşlemci: Intel Pentium E6600
Ram: 2 GB DDR3
Anakart: FUJITSU D3041-A1
Ekran kartı: AMD Radeon HD 5450
PSU: HEC-300VP-2RG 300W

Merhabalar düşük bütçeli OEM RX 460'lı bir sistem toplamak istiyorum.

Mevcut sistemime OEM RX 460 takılabilir mi? Neler yükseltilmeli?
Eğer yükseltmek mümkün değilse 0 bir şekilde toplar mısınız?

Sistemim:
İşlemci: Intel Pentium E6600
Ram: 2 GB DDR3
Anakart: FUJITSU D3041-A1
Ekran kartı: AMD Radeon HD 5450
PSU: HEC-300VP-2RG 300W
Kesinlikle ram değiştirmelisin bu zamanlarda rami en az 6 kullanmalısınız hatta 6 bile az ve OEM RX 460 yerine biraz daha bütçeni yükseltip 750 ti ve 8 gb ram alman senin için daha yararlı olacaktır.

OEM kartlar gerekli olduğu düşünüldüğü kadar boşa ümit verirler bana kalırsa , nedenine gelirsek
1)Bu ekran kartları Allah'a emanet şekilde minicik fanlarla geliyor ve sıcaklık en iyi hava silkülasyonu olan kasalar için bile gereksiz arkada (kafanızda) tedirginlik bıraktıracak düzeyde .
2)Performansına bakıp daha iyi olduğunu düşünmemiz mantıklıdır ama biz bu kartın kimin neyin necisinin bile yaptığına bakmıyoruz bakma fırsatımız olmuyor.

Genelde testlerde GTX 750 ti ile yarıştırılıyor ama şunu söyleyebilirim ki gidip rx 460 oem modelini alacağınıza gtx 750 ti ve fx,i3 ,i5(ilk nesiler) ile tamamı ile güvenebileceğiniz ve günümüzde tüm oyunları en ekstrem kötü durumlarda low ayarlarda 40 - 50 fps arası çalıştırma fırsatınız bulunur .

OEM kartlar gerekli olduğu düşünüldüğü kadar boşa ümit verirler bana kalırsa , nedenine gelirsek
1)Bu ekran kartları Allah'a emanet şekilde minicik fanlarla geliyor ve sıcaklık en iyi hava silkülasyonu olan kasalar için bile gereksiz arkada (kafanızda) tedirginlik bıraktıracak düzeyde .
2)Performansına bakıp daha iyi olduğunu düşünmemiz mantıklıdır ama biz bu kartın kimin neyin necisinin bile yaptığına bakmıyoruz bakma fırsatımız olmuyor.

Genelde testlerde GTX 750 ti ile yarıştırılıyor ama şunu söyleyebilirim ki gidip rx 460 oem modelini alacağınıza gtx 750 ti ve fx,i3 ,i5(ilk nesiler) ile tamamı ile güvenebileceğiniz ve günümüzde tüm oyunları en ekstrem kötü durumlarda low ayarlarda 40 - 50 fps arası çalıştırma fırsatınız bulunur .
Bende gtx 750 ti önerdim arkadaşa ama OEM RX 460 ın performansı daha iyi olduğunu söyledi.

Önerin için teşekkür ederim. Ekstra olarak ekran kartına soğutucu almayı düşünüyorum
İşlemci: 64-bit Intel® Xeon® Processor 3.40 Ghz, 1m Cache 64-bit Intel® X - n11.com

Ram: Corsair Vengeance 8 GB DDR3 1600 MHz CMZ8GX3M1A1600C10 RAM - Nanokatalog

Parça olarak bunları buldum kalan kısımları tamamlayabilir misiniz? Anakart ve PSU ne önerirsiniz?

Son düzenleme:
Önerin için teşekkür ederim. Ekstra olarak ekran kartına soğutucu almayı düşünüyorum
İşlemci: 64-bit Intel® Xeon® Processor 3.40 Ghz, 1m Cache 64-bit Intel® X - n11.com

Ram: Corsair Vengeance 8 GB DDR3 1600 MHz CMZ8GX3M1A1600C10 RAM - Nanokatalog

Parça olarak bunları buldum kalan kısımları tamamlayabilir misiniz? Anakart ve PSU ne önerirsiniz?

psu:
https://www.vatanbilgisayar.com/zalman-zm500-le-serisi-500w-guc-kaynagi.html(400-450 arası seçim yapılabilir 500 seçeneği geleceğe yatırımlı).

Anakart içinse:

Ana kart için yurt dışına bakmak zorunda kaldım çünkü kullandığın işlemci pini çok nadir 1600 mhz ram bus hızı bulunduruyor. Hem Türkiye de satışı yok.
Bir de ne yalan söylesem bu toplama içime sinmedi. Her bileşeni bombanın üzerinde patlamadan önce durmak gibi geliyor. Umarım kasa toplamak için 1000 tl üstü paran olur da sende derdinden kurtulursun bizde :)

Geri
Yukarı