OEM RX460 macOS Catalina ya da Big Sur uyumu

arifsezeraktas

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisliği
Merhabalar, şu anda yazılım ve tasarım için VMware üzerinden macOS Catalina kullanmaktayım. Fakat “3D acceleration”desteği bulunmadığından işkenceye dönüşmeye başladı. Bundan dolayı uzun zaman sonra tekrardan Hackintosh kurmaya karar verdim. Forumda araştırma yaptığımda OEM RX 460 ile Mojave sürümüne kadar başarılı kurulumun gerçekleşmiş olduğunu gördüm. Sorularım şunlar:

1- Bu GPU ile Catalina ve big sur sürümlerini de çalıştırabilir miyim?
2- Sistemimde halihazırda bulunan RTX 2060 Super takılı iken RX460 ile Hackintosh kullanırsam 750W’lık PSU sorun çıkarır mı?

CPU: Ryzen 3800X.
Mobo: MSI X570-A PRO.

Son düzenleyen: Moderatör:
2060S kartını hiçbir sürümde kullanamazsın, desteklenmiyor. Ryzen mimari imaj bulup onunla kurulum deneyebilirsin.
RX 460 Catalina'ya kadar destek veriyor. Catalina ile kurum dene, hata ile karşılaşırsan yeni konu aç.

Big Sur imajı şu an mevcut değil. Zira açık betada bile değil, sadece developer Apple üyeleri kullanabiliyor. Bu sürümü kullanabilmen söz konusu bile değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Big Sur için OC 0.6.0 ile kurulum mümkün. Buradan isim veremiyorum. Yabancı sitelerde bu konuda çalışmalar var. Clover için geliştirme olacak mı? Takipteyiz...

Geri
Yukarı