OEM ve normal Windows 10 arasındaki fark nedir?

SGMS

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bugün yeni bir sistem topladım ama orijinal Win 10'a 450 TL vermeye gücüm yetmeyeceğini düşündüm ilk başta. Daha sonradan araştırınca orijinal Win10 almanın yararlı olacağını düşündüm. Yalnız kafama takılan bir soru var. Hepsiburada'da OEM Windows'lar var 250 TL civarı ama birde normal Windows 10'lar var 500 civarı. Teknosa'da da aynı muhabbet söz konusu. Sizin öneriniz nedir? Kendim kuracağım Windows'u Microsoft'un sitesinden yani bana orijinal lisans gerekiyor.

MICROSOFT KW9-00262 WINDOWS HOME 10 32-BIT/64-BIT TURKISH USB - Teknosa

Microsoft Windows 10 Pro Türkçe 64Bit OEM (FQC-08977) Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
Oem lisansı sadece tek bir bilgisayarda kullanabilirsiniz. Ve kinguin gibi sitelerde 80 tl civarı fiyata bulunabiliyor. Yada dreamspark programından ücretsiz şekilde öğrenci lisansı alabilirsiniz.

Eksenbilgisayardan kutulu versiyonunu USB ' li aldım. İnşallah hayırlı olur :) teşekkür ederim arkadaşlar bilgilendirdiğiniz için.

OEM anakarta işler yani anakartı değiştirmediğin sürece OEM key ile kullanabilirsin. Hiçbir fark yok. OEM almak daha mantıklı zaten sen yeni sistem alana kadar 3-4 sene geçer tahminimce belki yeni Windows çıkar ona ücretsiz geçiş yaparsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı