Ön amortisör çalışmıyorsa yumuşatmak zarar mı?

Hocam gidin iyi bir bisikletçiye ön çatal bakımınızı yaptırın. Eğer bu işlerden anlıyorsanız elinizin anahtar tutması yeter çatalı sökün ve güzelce içini temizledikten sonra yağlayın. Dışından ince makina yağı sürmekle olmaz o iş.

Hocam ister sıvı gres isterseniz wd40 sıkabilirsiniz. Baya yumuşatıyor. Fakat bir süre sonra doğal olarak kir ve pislik birikiyor oraya ve hem kötü bir görüntü hem de daha kötü bir amortisörünüz oluyor.
Gres yağı yağlamak için, WD-40 temizlik için kullanılır.
Ben yağlanmaz demedim. Ki yağlanmazsa en ufak suda komple paslanıp kilitlenir. Sonra toprak yolda patpatpatpatpat diye gezersiniz.
Sizin için demedim zaten.

Hocam bu nedir? Amacına ulaşmış fakat kendisi de diyor yağmurdan dolayı içi pas dolu. Bu iş böyle olmaz içindeki tüm pislik hala içinde durmakta. Sağlıklı bir şey yapmamış videodaki abimiz.
Genelde sokaklardaki bisiklet tamircileri nitelikli eğitim almadıkları için en kolay ve kısa yola başvurabiliyorlar.

Yeni bisiklet alanlara tavsiyem ilk 2 yıl boyunca bisikletini aldığı yerde bakımını yaptırsın veya bisiklet markasının il servisinde yaptırabilir. Geri kalan yıllarda internetten bakmalarını öneririm, fazlasıyla bilgi veren kaynak var.

Son düzenleme:
Genelde sokaklardaki bisiklet tamircileri nitelikli eğitim almadıkları için en kolay ve kısa yola başvurabiliyorlar.

Yeni bisiklet alanlara tavsiyem ilk 2 yıl boyunca bakımını aldığı yerde bakımını yaptırsın veya bisiklet markasının il servisinde yaptırabilir. Geri kalan yıllarda internetten bakmalarını öneririm, fazlasıyla bilgi veren kaynak var.
Nitelikli eğitim almayana dükkan açtırmasınlar hocam. Müzik bilgisi olmayan bir insanın konser vermesi ya da doktor olmayan birinin ilaç yazması gibi bir şey bu. Üzücü.

Nitelikli eğitim almayana dükkan açtırmasınlar hocam. Müzik bilgisi olmayan bir insanın konser vermesi ya da doktor olmayan birinin ilaç yazması gibi bir şey bu. Üzücü.
Hocam bisikletimin garantisi var ben gideyim mi gitmiyeyim mi kararsız kaldım sonucu size bırakıyorum yardımcı olursanız sevinirim adama ben söylerim zaten sizin diyeceklerinizi teşekkürler.

Eğer aldığınız kişi bakım yapıyorsa kesinlikle götürün, yapmıyorsa markanız ilde yetkili servis atamış olabiliyor marka sitesinden kontrol edebilirsiniz.

Hocam mahalle tamircisine gitmeyin. Aldığınız firmanın yetkili servisine gidin.
Hocam mahalle tamircisi fakat servis gibi Salcanonun önerdiği ve yazan bisikletci yazıyor salcanoya bu konuda güveniyorum bi sorun çıkarsa bisikletimde aldığım yere vs. götürebilirim veya şikayetçi olabilirim.

Hocam mahalle tamircisi fakat servis gibi Salcanonun önerdiği ve yazan bisikletci yazıyor salcanoya bu konuda güveniyorum bi sorun çıkarsa bisikletimde aldığım yere vs. götürebilirim veya şikayetçi olabilirim.
Ben bir mağazaya sorduğumda garanti bitene kadar ücretsiz bakım yaptıklarını söylemişlerdi. İnternette de periyodik bakım için para aldıkları yazıyor. Eğer evinizden çok uzak değilse aldığınız yere sorabilirsiniz. Sanırım satıcının inisiyatifine kalmış ya da bana karşı uygulanan bir pazarlama tekniği idi. 😠

Geri
Yukarı