Ön jaktan ses az geliyor

Morcivert.exe

Hectopat
PC'de ön jak arka jaka kıyasla neredeyse %60 daha az ses veriyor. Ses sürücüsü NVIDIA HD Audio olarak gözüküyor. İnternette bulduğum tek çözüm olan Realtek açılmıyor. Sistem: Windows 10 Pro.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ön jack'ın ses kalitesi anakartın direkt ses çıkışı kadar kaliteli olmaz çoğunlukla. Bu kalite düşüşüne sebep olan kasanın kullandığı dişi jackların ve anakartın ilgili çıkışına giden kablonun kalitesizliği. Kulaklığınız ne kadar iyiyse farkı o kadar iyi farkedersiniz.
Kulaklığınızın kablosu uzunsa arka tarafı kullanın veya kaliteli jack uzatma kablosu alın.

Ön jack'ın ses kalitesi anakartın direkt ses çıkışı kadar kaliteli olmaz çoğunlukla. Bu kalite düşüşüne sebep olan kasanın kullandığı dişi jackların ve anakartın ilgili çıkışına giden kablonun kalitrsizliği. Kulaklığınız ne kadar iyiyse farkı o kadar iyi farkedersiniz.
Kulaklığınızın kablosu uzunsa arka tarafı kullanın veya kaliteli jack uzatma kablosu alın.
teşekkürler uzatma kablosuna bakacağım

Bunun sebebi yazılımsal değil donanımsal diye biliyorum. Zamanında ben de aynı şeyden şikayetçiydim. Bir şeyler bir şeylerle alakalıydı ama ne olduğunu hatırlamıyorum şu an. Kullanabiliyorsanız arka Jack'i kullanmanızı öneririm.

Bunun sebebi yazılımsal değil donanımsal diye biliyorum. Zamanında ben de aynı şeyden şikayetçiydim. Bir şeyler bir şeylerle alakalıydı ama ne olduğunu hatırlamıyorum şu an. Kullanabiliyorsanız arka Jack'i kullanmanızı öneririm.

Denedim ama kulaklığımdan dolayı olmadı masam küçük eğer kasayı masaya çıkarırsam klavye zor sığar kablo da masanın arkasına uzanamıyor.

Zamanında kullandığım Hyperx Cloud 1'de kaliteli, altın kaplama (sarı kaplamalı, altın renginde sonuçta), örgülü uzatma kablosu vermişlerdi.
Alacağınız uzatma kablosunda da bu tarz kaliteyi belli eden özelliklere bakmanızı öneririm.
PC'de ön jak arka jaka kıyasla neredeyse %60 daha az ses veriyor. Ses sürücüsü NVIDIA HD Audio olarak gözüküyor. İnternette bulduğum tek çözüm olan Realtek açılmıyor. Sistem: Windows 10 Pro.
Bu arada kulaklığın marka ve modeli nedir?

Son düzenleme:
Zamanında kullandığım HyperX Cloud 1'de kaliteli, altın kaplama (sarı kaplamalı, altın renginde sonuçta), örgülü uzatma kablosu vermişlerdi.
Alacağınız uzatma kablosunda da bu tarz kaliteyi belli eden özelliklere bakmanızı öneririm.

Bu arada kulaklığın markası nedir?

Kulaklık Piranha telefon kulaklığı aslen, şu an pek bütçem olmadığından onu kullanıyorum yaklaşık 2 ay daha idare ederse belki o zaman da kulaklık önerisi için konu açarım. Yardımlarınız için teşekkürler.

Kulaklık Piranha telefon kulaklığı aslen, şu an pek bütçem olmadığından onu kullanıyorum yaklaşık 2 ay daha idare ederse belki o zaman da kulaklık önerisi için konu açarım. Yardımlarınız için teşekkürler.
Oyunlarda kulak içi kullanırken sesi fazla açma. Ani patlama, çatlama vs. sesler çok güçlü oluyor. Özellikle adım vs. seslerini kasayım diye fazla açma. Kulak zarına çok yakın olduğundan sıkıntı yaratabilir.

Geri
Yukarı