Ön lisanstan mezun olup lisansa kaydolunca askerliğim ertelenir mi?

mtrex222

Hectopat
Eğitim süreci boyunca askerliğin ertelenmesi için mezun olduğundan daha yüksek statüde bir eğitim kurumunda olmak gerekiyordu sanırım. Lise tecil hakkımı kullandığımı da belirteyim. Deneyimliler aydınlatabilir mi?

Yaş kaçtı? Lisans öğrencileri en fazla 28 yaşına kadar erteletebiliyor ve her zaman daha yüksek bir eğitim kademesinde okuduğunuz ve yaşa takılmadığınız sürece askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz. Örneğin ön lisans okuyorsanız lisans, lisans okuyorsanız yüksek lisans, yüksek lisans okuyorsanız da doktora yapmalısınız.

Fakülte ve yüksekokullar ile meslek yüksekokullarında ise 28 yaşını tamamladıkları yılın sonuna kadar, mezun oluncaya veya ilişikleri kesilinceye kadar yoklamaları yapılmadan ertelenir.

Yaş kaçtı? Lisans öğrencileri en fazla 28 yaşına kadar erteletebiliyor ve her zaman daha yüksek bir eğitim kademesinde okuduğunuz ve yaşa takılmadığınız sürece askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz. Örneğin ön lisans okuyorsanız lisans, lisans okuyorsanız yüksek lisans, yüksek lisans okuyorsanız da doktora yapmalısınız.

Hocam azami sürenin dolmasına daha çok var, önlisans bitirip -tecilli olarak- lisansa kaydolmak, tıpkı lisans mezununun yüksek lisans okuması gibi bir üst derecede eğitim kurumu anlamına gelir mi onu merak etmiştim

Yeni konular

Geri
Yukarı