Ön ödemeli kart önerisi

Ailen ile konuş bir bankaya gidip senin adına veya kendi adlarına vadesiz TL hesabı açsınlar ve banka kartını sana versinler. Uzun vadede en kolay çözüm bu gibi görünüyor. Tavsiyem ise Ziraat bankası olur. Kullandığım bir banka ve hesap işletim ücreti vs. ödemiyorum. Belirtildiği gibi tek yol papara kart vs. değil :)
Papara öneren abilerim. Zaten şu an itibari ile papara black kart kullanıyorum benim üstüme kayıtlı olmayan bir banka hesabından Papara hesabına para transferi yapamıyoruz. Benim şuan için derdim ise tam olarak bu. Ziraat bankasından vadesiz TL hesabı üzerinde beni daha fazla aydınlatırmısınız ?

Papara öneren abilerim. Zaten şu an itibari ile papara black kart kullanıyorum benim üstüme kayıtlı olmayan bir banka hesabından Papara hesabına para transferi yapamıyoruz. Benim şuan için derdim ise tam olarak bu. Ziraat bankasından vadesiz TL hesabı üzerinde beni daha fazla aydınlatırmısınız ?

Aslında işlemler basit. Aile bireylerinden birisi (annen veya baban, ikisi de hayatta değilse yasal varisin) ile gitmen gerekir. Banka şubesine gittiğinde velin senin adına vadesiz hesap açmak istediğini söylemeli ve sözleşmeleri imzalamalı. Gereken bilgiyi zaten banka personeli verecektir. Senin adına hesap açıldığı zaman kart talebinde bulun adresine kartını göndersinler. Daha sonrasında papara'yı nasıl kullanıyorsan bu kartı da aynı şekilde kullanabilirsin. Devlet bankalarının ATM'lerinden para yatırma ve çekme işlemlerinde de ücret alınmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı