Çözüldü Ön panel bağlantıları mikofon kısmı doğru çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cem karacaer

Centipat
Herkese selam günlerdir yaşadığım sorundan bahsetmek istiyorum ön kulaklık mikrofon konnektörüm sesi neredeyse hiç almazken arka konnektör alıyor arkaya takamıyorum hem kısa geliyor hem de oradan kablo gelişi müsait değil önceden ön konnektörde sorun yaşamıyordum çözüm ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum Realtek Driver'lerim güncel.

Bu arada bazen tekrardan Driver'i indirip kurduğum da sorun çözülüyor fakat yeniden başlattığım zamanlar da tekrar eski haline dönüyor tekrar sürücü indirdiğimde aygıtların aldıkları isim mikrofon hoparlör değil microphone headphone oluyor bu 2 isim gözüktüğü zaman sorun yaşamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Öncelikle Guru3D.com adresten DDU dediğimiz Display Driver Uninstaller uygulamasının rar dosyasını indirin ve dosyayı açıp içindeki DDU V18.0.2.6.exe adlı dosyayı bulun ki tek .exe dosyası o. Daha sonra uygulamayı başlatın (uygulama çalışmazsa yönetici olarak çalıştırın) ve size uygulamayı nereye çıkartacağını soracaktır sizde rahatlık olsun diye oradan Masaüstünü seçebilirsiniz . Browser seçiminden Masaüstü seçildikten sonra Extracta basıp dosyayı Masaüstü'ne gönderin ve uygulamanın yüklü olduğu klasörü açın ve Display Driver Uninstaller.exe uygulamasını çalıştırın vereceği uyarılara pek de aldırış etmenize gerek yok. Size güvenli mod üzerinde yapmanızı tavsiye edecektir ki haklı da fakat ben şu ana kadar güvenli mod üzerinden kullanmadım ve sıkıntı da yaşamadım açıkçası. Daha sonrasını aşağıda görsellerle anlattım daha basit olması için.
Ek Açıklama 2020-07-04 110404.png
Ek Açıklama 2020-07-04 110605.png

Tüm bu işlemler sonrasında B450M S2H (rev. 1.0) | Motherboard - GIGABYTE Global adresinden sizin anakartınız için en güncel Ses Sürücüsü Driver'ını indirip kullanabilirsiniz.
NOT: Ben Realtek Audio Driver daha önce kullanmadım baktınız olmuyor o sayfada Realtek HD Audio Manager Driver da var onu da aynı adımları uygulayarak deneyebilirsiniz.
Eğer çözüm yöntemim işinize yaradıysa konuyu ''Çözüldü'' olarak işaretleyip en iyi cevap olarak seçebilirsiniz :)
Herkese selam günlerdir yaşadığım sorundan bahsetmek istiyorum ön kulaklık mikrofon konnektörüm sesi neredeyse hiç almazken arka konnektör alıyor arkaya takamıyorum hem kısa geliyor hem de oradan kablo gelişi müsait değil önceden ön konnektörde sorun yaşamıyordum çözüm ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum Realtek Driver'lerim güncel.

Bu arada bazen tekrardan Driver'i indirip kurduğum da sorun çözülüyor fakat yeniden başlattığım zamanlar da tekrar eski haline dönüyor tekrar sürücü indirdiğimde aygıtların aldıkları isim mikrofon hoparlör değil microphone headphone oluyor bu 2 isim gözüktüğü zaman sorun yaşamıyorum.
Realtek HD Audio Manager aç orada analog var onun üstündeki klasöre tıkla ön panel jak saptamasını engelleyin seçeneğini aç düzelir.
Ek Açıklama 2020-07-01 151208.png
Ek Açıklama 2020-07-01 151245.png

Eki Görüntüle 606083
Burası ile alakalı olabilir mi?

Maalesef :( ses ayarlarından mikrofon desibelini sesini de yükselttim fakat nafile ön jak girişlerinde sesi çok az alıyor arkada tam alıyor.
Realtek HD Audio Manager aç orada analog var onun üstündeki klasöre tıkla ön panel jak saptamasını engelleyin seçeneğini aç düzelir.Eki Görüntüle 606084Eki Görüntüle 606085

Bu pencere bende yok maalesef Realtek bilmem ne vardı adını unuttum formattan sonra oda gitti bu arada tekrar söyleyeyim sesi çok az alıyor hiç almama gibi durum yok çok az alıyor ama kullanılamayacak halde arka jaklarda sorun yok.

Maalesef :( ses ayarlarından mikrofon desibelini sesini de yükselttim fakat nafile ön jak girişlerinde sesi çok az alıyor arkada tam alıyor.

Bu pencere bende yok maalesef Realtek bilmem ne vardı adını unuttum formattan sonra oda gitti bu arada tekrar söyleyeyim sesi çok az alıyor hiç almama gibi durum yok çok az alıyor ama kullanılamayacak halde arka jaklarda sorun yok.
Anakartının modelini ver ona göre sana uygun driverın linkini vereyim sen de kur sıkıntı yaşamazsın sonrasında :)

Anakartının modelini ver ona göre sana uygun Driver'ın linkini vereyim sen de kur sıkıntı yaşamazsın sonrasında :)

Şimdiden teşekkür ettim Gigabyte B450M S2H.
Şimdiden teşekkür ettim Gigabyte B450M S2H.

Aslında ana kartımın sitesinden son sürücüyü yüklüyordum ama denerim tabii ki yüklüyorum yeniden başlatıyorum sorun düzeliyor ama yine karşıma kuruluma devam et çıkıyor 50 defa daha yapsam aynı sonra kapatıp açınca bilgisayarı eski haline dönüyor :(

Öncelikle Guru3D.com adresten DDU dediğimiz Display Driver Uninstaller uygulamasının rar dosyasını indirin ve dosyayı açıp içindeki DDU V18.0.2.6.exe adlı dosyayı bulun ki tek .exe dosyası o. Daha sonra uygulamayı başlatın (uygulama çalışmazsa yönetici olarak çalıştırın) ve size uygulamayı nereye çıkartacağını soracaktır sizde rahatlık olsun diye oradan Masaüstünü seçebilirsiniz . Browser seçiminden Masaüstü seçildikten sonra Extracta basıp dosyayı Masaüstü'ne gönderin ve uygulamanın yüklü olduğu klasörü açın ve Display Driver Uninstaller.exe uygulamasını çalıştırın vereceği uyarılara pek de aldırış etmenize gerek yok. Size güvenli mod üzerinde yapmanızı tavsiye edecektir ki haklı da fakat ben şu ana kadar güvenli mod üzerinden kullanmadım ve sıkıntı da yaşamadım açıkçası. Daha sonrasını aşağıda görsellerle anlattım daha basit olması için.
Ek Açıklama 2020-07-04 110404.png
Ek Açıklama 2020-07-04 110605.png

Tüm bu işlemler sonrasında B450M S2H (rev. 1.0) | Motherboard - GIGABYTE Global adresinden sizin anakartınız için en güncel Ses Sürücüsü Driver'ını indirip kullanabilirsiniz.
NOT: Ben Realtek Audio Driver daha önce kullanmadım baktınız olmuyor o sayfada Realtek HD Audio Manager Driver da var onu da aynı adımları uygulayarak deneyebilirsiniz.
Eğer çözüm yöntemim işinize yaradıysa konuyu ''Çözüldü'' olarak işaretleyip en iyi cevap olarak seçebilirsiniz :)

Çözüm
Öncelikle Guru3D.com adresten DDU dediğimiz display Driver uninstaller uygulamasının rar dosyasını indirin ve dosyayı açıp içindeki DDU V18.0.2.6.exe adlı dosyayı bulun ki tek .exe dosyası o. Daha sonra uygulamayı başlatın (uygulama çalışmazsa yönetici olarak çalıştırın) ve size uygulamayı nereye çıkartacağını soracaktır sizde rahatlık olsun diye oradan masaüstünü seçebilirsiniz. Browser seçiminden masaüstü seçildikten sonra extracta basıp dosyayı masaüstü'ne gönderin ve uygulamanın yüklü olduğu klasörü açın ve display Driver uninstaller.exe uygulamasını çalıştırın vereceği uyarılara pek de aldırış etmenize gerek yok. Size güvenli mod üzerinde yapmanızı tavsiye edecektir ki haklı da fakat ben şu ana kadar güvenli mod üzerinden kullanmadım ve sıkıntı da yaşamadım açıkçası. Daha sonrasını aşağıda görsellerle anlattım daha basit olması için.Eki Görüntüle 607046Eki Görüntüle 607047
Tüm bu işlemler sonrasında B450M S2H (rev. 1.0) | Motherboard - GIGABYTE Global adresinden sizin anakartınız için en güncel ses sürücüsü Driver'ını indirip kullanabilirsiniz.
Not: Ben Realtek Audio Driver daha önce kullanmadım baktınız olmuyor o sayfada Realtek HD Audio Manager Driver'da var onu da aynı adımları uygulayarak deneyebilirsiniz.
eğer çözüm yöntemim işinize yaradıysa konuyu "çözüldü" olarak işaretleyip en iyi cevap olarak seçebilirsiniz :)

Yemin ederim ne diyeceğimi bilmiyorum sen çok kral adamsın bak günlerdir sürünüyorum tek yorumla sorunum çözüldü üstelik sadece kaldırıp yeniden başlatma yapıp yenisini indirmeme gerek yok şu anlık mikrofon çok iyi çalışıyor çok teşekkür ediyorum en iyi cevap olarak işaretliyorum hocam.
Yemin ederim ne diyeceğimi bilmiyorum sen çok kral adamsın bak günlerdir sürünüyorum tek yorumla sorunum çözüldü üstelik sadece kaldırıp yeniden başlatma yapıp yenisini indirmeme gerek yok şu anlık mikrofon çok iyi çalışıyor çok teşekkür ediyorum en iyi cevap olarak işaretliyorum hocam.

Bro maalesef durum tekrardan oluştu kendi kendine açtığım da yine mikrofon ses almıyordu DDU ile tekrar kaldırdım yeniden başlattım fakat tekrar yeniden başlatın uyarısı gönderiyor Windows bu da yeniden başlattığım da eski haline döneceğini gösteriyor ne yapmalıyım?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı