Ön panele takılan kulaklıklardan ses cızırtılı geliyor

iceffy

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Buca'daki küçük evde.
Selamlar arkadaşlar elimde bir tane Corsair HS35 kulaklık var ve anakarttaki girişe takına ses biraz verimsiz oluyor.
Ön panele takınca ise ses çok daha kaliteli oluyor fakat cızırtı oluyor.
İlk başta kulaklık arızalı sandım ama 3 kulaklıkla aynı sonucu aldım.
Sanırım ön panel jack girişinde bir sıkıntı var.
Bunu nasıl giderebilirim?

1-Bilgisayarınızdan “denetim masası” ‘na girin.

2-Ardından “donanım ve ses” kısmına tıklayın.

3-Ardından açılan pencereden “kayıt” butonuna basın.

4-Ardından aktif olan mikrofonun üzerine sağ tıklayıp “özellikler” butonuna basın.

5-“dinle” başlığı altından bu aygıtı dinle kısmının seçili olmamasına özen gösterin.

6-Ardından “düzeyler” başlığı altından “mikrofon bası”nın 0, 0 DB olmasını ayarlayın.

7-Daha sonrasında ise “geliştirmeler” başlığı altından DC ofset iptali, gürültü tutma, akustik eko iptali adlı kısımlara tik atın.

8-Artık sağ alt tarafta bulunan “uygula” butonuna basabilirsiniz.

Bu sayede kulaklığın da oluşan cızırtı sorununa çözüm sağlayabilirsin. Eğer hala ve hala bilgisayarınına kulaklık taktığınızda oluşan bir cızırtı sesi var ise büyük ihtimalle ses kartında bir problem bulunmaktadır. Eğer ses kartınızdan şüpheli değilseniz kulaklığınızı başka bir aygıtta ya da başka bir kulaklığı bilgisayarınızda deneyerek anlayabilirsin.

Aynı sorun bende de var hocam:D sebebini bende bulamadım.

Bunu deneyebilirsin.

4-Ardından aktif olan mikrofonun üzerine sağ tıklayıp “özellikler” butonuna basın.

5-“dinle” başlığı altından bu aygıtı dinle kısmının seçili olmamasına özen gösterin.

6-Ardından “düzeyler” başlığı altından “mikrofon bası”nın 0, 0 DB olmasını ayarlayın.

7-Daha sonrasında ise “geliştirmeler” başlığı altından DC ofset iptali, gürültü tutma, akustik eko iptali adlı kısımlara tik atın.

Bu sayede kulaklığın da oluşan cızırtı sorununa çözüm sağlayabilirsin. Eğer hala ve hala bilgisayarınına kulaklık taktığınızda oluşan bir cızırtı sesi var ise büyük ihtimalle ses kartında bir problem bulunmaktadır. Eğer ses kartınızdan şüpheli değilseniz kulaklığınızı başka bir aygıtta ya da başka bir kulaklığı bilgisayarınızda deneyerek anlayabilirsin.

Sistem özelliklerin nedir?
Asus Rog Strix Geforce GTX 1050Tİ OC Edition, Intel Core i3 9100F, Asus Tuf H310 Plus Gaming Anakart, HyperX Fury Black DDR4 2666mHz 1.2V PC RAM, 120 GB Sandisk Sata SSD, 480 GB Kingston HyperX Fury Sata SSD, Asus Rog Strix Flare CHERRY MX Red Switch, Logitech G300S, Rampage SN-R5 Gaming Kulaklık
Bunu deneyebilirsin.

Deneyeceğim hocam, teşekkür ederim ilginiz için...

Geri
Yukarı