Ön sipariş oyunu iade etme süresi ne kadar?

DenizG101

Hectopat
Arkadaşlar ön siparişte bir oyunu aldım ve oyunu FPS drop yüzünden oynayamadım FPS sürekli 30'dan 0'a düşüp duruyordu ve genel olarak oyunun menü ekranında geçirdim zamanımı çünkü bir oyuna girmeye çalıştığım zaman "lost connection" diyordu. Diğer oyuncularda FPS drop ve düşük FPS'den şikayetçi örnek olarak; birisi GTX 1060 ile bütün ayarlar düşükte 30 FPS aldığını yazmış fakat ben bu değeri GT640m adlı kartla alıyorum tek sıkıntı önceden de yazdığım gibi FPS drop buda demek ki oyun daha optimize edilmedi. Bu arada oyun daha ilk betasını yayınladı kısa süreliğine insanların 3 gün deneyebilmesi için. Ben oyunda 3 saat geçirdim ardından Steam Destek'e durumu aynen böyle yazdım ve paramı iade aldım. Ben paramı iade aldıktan birkaç gün sonra oyunun henüz optimize edilmediği fakat yakında optimizasyon getirileceği ve FPS probleminin çözüleceğini yazdılar. Şimdi oyunu tekrar satın almak istiyorum fakat almaya korkuyorum çünkü oyunda 3 saat geçirmiştim yani eğer olur da firma oyuna optimizasyon getirmezse oyunu iade edemem diye korkuyorum. Bu konuyu açmamın sebebi Steam forumunda gezerken bir kişi ön sipariş oyunlarını kolayca iade edebileceğimizi yazmış ama detaylı bir bilgi vermemiş. Sorum şu, ben oyunu tekrar satın alsam ve oyuna optimizasyon gelmesini beklesem fakat oynama saatim 2 saati geçse bile ön sipariş oyunu olduğu için iade edebilir miyim? bu arada konuyu uzun tuttum biliyorum ama bütün sorunu yazmak istedim. Bu arada oyunun ismi "Insurgency: Sandstorm".

İade için gereken şeyler 2 Saati geçmeyecek. Ayriyeten 14 günden fazla oyun sende bulunmayacak.

Söylediğin oyunun ilk versiyonunu oynadım.
İyi para kazandıklarını söyleyemem. Çünkü oyunu 2-5 ₺ civarına çok sattılar. Para olmayınca da maalesef işten çok iyi anlasalar da sorunlar yaşanabiliyor.

Firmanın ilk oyununa baktığımda Source motorunda pek usta olmadıklarını söyleyebilirim.
Source ile yapılmış en çok satan oyunlardan olan CS:GO bakarsan aslında motoru ne kadar kötü kullandıklarını anlamış olursun.
Steam Curator: Source Engine Games

Oyunun benzeri olmaması iyi olduğunu maalesef göstermiyor. Düzeltebileceklerini düşünüyorum. Ama ne zaman düzeltirler bilemiyorum.

Source oyun motorundan Unreal Engine'ye ilk geçişleri aynı PUBG yapımcıları gibi içerik sunup düzeltememe ihtimalleri de var.

Firma AMD ve Nvidia ile iletişime geçmediyse oyun ekran kartı sürücü profillerine kayıtlı olmayabilir.
İşlemciye gömülü Entegre ekran kartı olan Intel ile çalışıyor olabilir.
Oyunları Harici Ekran Kartı ile Çalıştırma - Technopat
Ama optimizasyon'u düzeltseler bile, Kullandığınız ekran kartı Unreal Engine 4 ile yapılan bir oyunu en düşük ayarlarda bile 60 FPS stabil çalıştıracak bir ekran kartı değil.

@26318 Ön siparişte olan ve henüz tam çıkmamış daha betada olan bir oyuna iade için 2 saat vermeleri saçmalıktan ibaret sanırım, yani oyun multiplayer bir oyun hikaye oyunu değil doğru değil mi? betada olan bir oyuna böyle bir zaman kısıtlaması koymaları gerçekten kötü. Ben ilk oyunu yüzünden aldım zaten bu oyunu ilk oyununu çok sevmiştim. İlk oyununda MSAA ayarı kapalı geri kalan bütün ayarlar en yüksekte minimum 38, maksimum 75 ve genel olarak 65 FPS ile oynuyordum. Aynı zamanda Unreal Engine 3 kullanan bir oyun olan Risin Storm 2: Vietnam'da bütün ayarlar yüksek ve çözünürlük 1280x720 ile 46 FPS sabit oynuyorum. Birde oyunu harici ile çalıştırıyordum o yüzden bununla ilgisi olmadığını düşünüyorum. Asıl sıkıntı şu oyun ekranı yüklendi oyuna girdim ama FPS drop yüzünden hareket edemiyordum olduğum yerde sabit duruyorum FPS 35 ama hareket edince FPS birden 0'a düşüyordu anormal bir şekilde ve bu sürekli oluyor. Oyunu iade ettim iade parasının 28.80 TL kısmıyla The Evil Within adlı oyunu aldım ve geçen sürede oyun kartı ve PUBG kasası satarak bu 28.80 TL'yi tekrar elde ettim ve şuan oyunu tekrar almayı düşünüyorum fakat korkuyorum almaya.

Bu iade olayı Steam tarafından tüm oyunlarda aynı kurallar ile sunuluyor.
Eğer oyun betada ise oyunculara Kapalı ve Açık olmak üzere ücretsiz sunularak oyunu düzeltebilirler.
Burada firmanın yaptığı bir hata var.

Ayriyeten o saydığın oyunlar Source ve Unreal Engine 3 çok eski oyun motorlarıdır. O oyun motorlarında iyi FPS alıyorsun diye Güncel Unreal Engine 4 iyi FPS beklemek hata olur.

Bu iade olayı Steam tarafından tüm oyunlarda aynı kurallar ile sunuluyor.
Eğer oyun betada ise oyunculara Kapalı ve Açık olmak üzere ücretsiz sunularak oyunu düzeltebilirler.
Burada firmanın yaptığı bir hata var.

Ayriyeten o saydığın oyunlar Source ve Unreal Engine 3 çok eski oyun motorlarıdır. O oyun motorlarında iyi FPS alıyorsun diye Güncel Unreal Engine 4 iyi FPS beklemek hata olur.
Beklediğim FPS 35 gözüm alıştı çünkü bu değere :D 35 FPS beklemek sanırım çok büyük bir şey olmamalı yani sizce 35 FPS alabilir miyim? ve haklısınız bu firmanın hatası.
Oyun firmasına mail yazmıştım ve cevap geldi cevap şu şekilde;

Hello,

Thanks for sending in your feedback about the Insurgency: Sandstorm Beta. You are not the only one who experienced FPS drops and optimization issues, and Beta 1 was important in helping us find those problems. We're sorry that these problems were the reason behind you cancelling your pre-order. We are doing our best to improve the fluidity of gameplay, but as we are still in the Beta testing phase there still may be some performance issues in Beta 2. Keep this in mind in considering in joining our second Beta, which starts August 30th.

We have not officially announced minimum system requirements as of yet, but we will be sure to update the community as well as the Steam store page once we have that info. Players participating in the Beta will be helping us to find the system specs benchmark, and we appreciate you sending in your system specs.

If you haven't already, we ask that you fill out our feedback survey so your input can be used to improve the game: https://www.surveymonkey.com/r/ISS_BETA1

If you have any other questions, please let us know.

Regards,
Cara
@26318

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı