Ön USB Portu Çalışmama Sorunu

scansever

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar masaüstü bilgisayarım açıyorum, öndeki 4 USB de çalışmıyor. Ancak harici diski ya da usb belleği takıp yeniden başlatınca çalışıyorlar. Bazen 2-3 ay hiç sorun çıkartmıyorlar, her ilk açılışta ön USB'ler çalışıyorlar. Sonra ne oluyorsa oluyor aylarca bir bellek ya da harici disk takıp yeniden başlatarak çalıştırabiliyorum. İlgisi var mıdır bilemiyorum ama öndeki mikrofon ve hoparlör girişleri eskiden çalışırdı ama artık onlar da çalışmıyor. Anakarta takılan kabloyu kontrol ettim, sorun yok, doğru yere takılı. Bu sorunu önemsemiyorum zira her daim çalışmadığı için kabloda ya da bağlantı noktalarında arıza vardır diye düşünüyorum ancak ön USB'lerin bir çalışıp bir çalışmamasına anlam veremiyorum.

Sebep ne olabilir?

Sürücüleri güncelle diyecektim ancak tekrar okudum, bazen çalışıp bazen çalışmıyorsa büyük ihtimal eskimeden dolayı girişlerinde sorun oluşmuştur, başka bir neden bulamadım daha bilgili birisi bakarsa belki birşey söyleyebilir.

Evet bazen çalışıyorlar bazen çalışmıyorlar. Ama çalışmadıkları zaman bellek ya da harici hdd takıp yeniden başlattığım her seferinde çalışıyorlar. İlginç...

Ana kartın bağlantılarının tam oturduğuna emin ol. Bu arada bazı kasaların USB girişi çok içeride oluyor ve USB içine zor giriyor. Bu arada sürücüleri de Driver Booster 3 adlı program ile yüklemen çok iyi olur.

:)
Hocam sürücü olayında problem yok. Aynen dediğin programı kullanıyorum zaten. Dün akşam da anakart bağlantılarını bir kez daha kontrol ettim ve hatta yerlerini de değiştirdim. Aklıma bir tek şey geliyor. Sistem biraz değil bayağı bir eski ve dolayısı ile anakartım da eski. Belki sürücüler tam olarak windows 8 ve 10 a birebir uygun olmuyordur. Zira sanki windows 7'de iken böyle bir sorunum yoktu. MSI'ın sitesinden destek bölümünden kontrol ettiğim zaman da gördüğüm sürücüler için en son windows 7 güncellemeleri yapılmış.

:)
Hocam sürücü olayında problem yok. Aynen dediğin programı kullanıyorum zaten. Dün akşam da anakart bağlantılarını bir kez daha kontrol ettim ve hatta yerlerini de değiştirdim. Aklıma bir tek şey geliyor. Sistem biraz değil bayağı bir eski ve dolayısı ile anakartım da eski. Belki sürücüler tam olarak windows 8 ve 10 a birebir uygun olmuyordur. Zira sanki windows 7'de iken böyle bir sorunum yoktu. MSI'ın sitesinden destek bölümünden kontrol ettiğim zaman da gördüğüm sürücüler için en son windows 7 güncellemeleri yapılmış.

Cidden sistemin çok eski. Bu çeşit aksaklıklar yaşaman normal.

:) Bu aralar yeni sitem toplamanın eşiğindeyim de hocam yazık acıyorum açıkçası. Benim sistem i5 650 ama inanın bana 33 senedir bilgisayarı olan biri olarak söylüyorum, bildiğin uçak sistem. Yani mesele artık 1156 soket sistemlere destek olmaması. Yani sistemi değişeceğim ama beni böyle " oh be rahatlık varmış" dedirtecek bir fark olmayacağını da biliyorum. Daha geçenlerde oynadım şu meşhur grafik yüklü oyunları (Call of Duty Black Ops III, Medal of Honor Warfire), inanın en ufak bir sıkıntı yaşamadım. Ne kasma, ne ısınma...

:) Bu aralar yeni sitem toplamanın eşiğindeyim de hocam yazık acıyorum açıkçası. Benim sistem i5 650 ama inanın bana 33 senedir bilgisayarı olan biri olarak söylüyorum, bildiğin uçak sistem. Yani mesele artık 1156 soket sistemlere destek olmaması. Yani sistemi değişeceğim ama beni böyle " oh be rahatlık varmış" dedirtecek bir fark olmayacağını da biliyorum. Daha geçenlerde oynadım şu meşhur grafik yüklü oyunları (Call of Duty Black Ops III, Medal of Honor Warfire), inanın en ufak bir sıkıntı yaşamadım. Ne kasma, ne ısınma...

Lan benim sistemim 2 senelik, Minecraft bile oynatmıyor. Ben ne yapayım şimdi? :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı