Önbelleğe alınmış RAM'i temizlemek zararlı mıdır?

-Jwol-

Hectopat
Herkese merhabalar. GTX 1660 Super ve R5 3500 gibi güçlü bir sisteme sahip olmama rağmen PUBG Mobile de kasıyor. Bir çözüm videosuyla karşılaştım, bunda 3 dakika da bir önbelleğe alınmış RAM'i temizleyin diyor. Ama bu işlemi yaptıktan sonra 20 dakika ila 1 saat bilgisayarınızda kasmalar donmalar yaşanabilir dendi. Emulatorde sabit 60 FPS almama rağmen drop yiyorum, takılmalar oluyor. Eğer bu işlem zararlıysa ve sistemi yavaşlatırsa başka bir çözüm öneriniz var mı? Misal Barış G, Mezarcı, doch gibi YouTuber'ler kasma ve takılma olmadan nasıl oynuyorlar? Bilgisi olan var mı? (16 GB RAM'im var 8.6 GB önbelleğe alınmış)

Herkese merhabalar. GTX 1660 Super ve R5 3500 gibi güçlü bir sisteme sahip olmama rağmen PUBG Mobile de kasıyor. Bir çözüm videosuyla karşılaştım, bunda 3 dakika da bir önbelleğe alınmış RAM'i temizleyin diyor. Ama bu işlemi yaptıktan sonra 20 dakika ila 1 saat bilgisayarınızda kasmalar donmalar yaşanabilir dendi. Emulatorde sabit 60 FPS almama rağmen drop yiyorum, takılmalar oluyor. Eğer bu işlem zararlıysa ve sistemi yavaşlatırsa başka bir çözüm öneriniz var mı? Misal barış G, mezarcı, doch gibi YouTuber'ler kasma ve takılma olmadan nasıl oynuyorlar? Bilgisi olan var mı? (16 GB RAM'im var 8.6 GB önbelleğe alınmış)

BIOS'undan SMT ve SVM ayarlarını aç.

Herkese merhabalar. GTX 1660 Super ve R5 3500 gibi güçlü bir sisteme sahip olmama rağmen PUBG Mobile de kasıyor. Bir çözüm videosuyla karşılaştım, bunda 3 dakika da bir önbelleğe alınmış RAM'i temizleyin diyor. Ama bu işlemi yaptıktan sonra 20 dakika ila 1 saat bilgisayarınızda kasmalar donmalar yaşanabilir dendi. Emulatorde sabit 60 FPS almama rağmen drop yiyorum, takılmalar oluyor. Eğer bu işlem zararlıysa ve sistemi yavaşlatırsa başka bir çözüm öneriniz var mı? Misal Barış G, Mezarcı, doch gibi YouTuber'ler kasma ve takılma olmadan nasıl oynuyorlar? Bilgisi olan var mı? (16 GB RAM'im var 8.6 GB önbelleğe alınmış)

Tencent Gaming üzerinden oynayın PUBG Mobileyi.

Ben bir ara temizliyordum ama sıkıntı falan olmadı sadece programlar biraz daha geç açılıyor.

Geri
Yukarı