Önce C# mı Python mu?

DeepoweRz

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilişime ilgim var ve bu alanda ilerlemeyi planlıyorum. Herhangi bir programlama dili bilmiyorum. Ama kesinlikle öğrenme niyetim var. Çevremdeki kişiler başlangıç için C# ya da Python önerdi. Bu iki dilden önce hangisini öğrenmeliyim?

Merhaba arkadaşlar, bilişime ilgim var ve bu alanda ilerlemeyi planlıyorum. Herhangi bir programlama dili bilmiyorum. Ama kesinlikle öğrenme niyetim var. Çevremdeki kişiler başlangıç için C# ya da Python önerdi. Bu iki dilden önce hangisini öğrenmeliyim?
Dilin önemi yok. Ne yapmak istiyorsun? Hangi alanda ilerleyeceksin? Önce bunu belirlemelisin. Sonra bir tane dil seçip başlayacaksın.

Düz mantık ve saçma sapan yorumlar çoğu zaman bu tarz konuların altında oluyor... Bilmeden, öğrenmeden, farkına varmadan yorum yapmamak lazım. C# ve Python; bir yerden sonra tamamen birbirinden ayrılan diller. AI, Big Data gibi konularla uğraşacaksanız neden Python varken C# öğrenesiniz? Oyun geliştirmek, form uygulamaları yapmak istiyorsanız neden Python öğrenesiniz? Lütfen dil seçmeden önce yazılımda kendinize bir alan belirleyin. Yoksa kendinizi işinize yaramayacak bilgiler ile donatırsınız.

Geri
Yukarı