Önce hangi gitar türü ile başlanılmalı?

Birçok araştırma yaptım fakat hiç gitar çalmayı bilmeyen birinin elektro ile başlamasını önermiyor kimse. Bu yüzden, bu iki gitar türünden birini tercih etmek istedim öğrenme aşaması için.

Bütçe varsa direkt elektroyla başlayın. Öyle saçma bir şey "İlk klasikle başla devam edersin sonra elektroyla abi." lafı. İleride elektroya yönleneceğinize göre akustikle başlayabilirsiniz eğer bütçe yoksa.

Saçma değil, ama şart da değil. Eric CLAPTON, Eddie VAN HALLEN, Jeff Beck, Paul GILBERT, Joe BONAMASA, Slash, David GILMOUR gibi nice gitar üstadları akustik ya da klasik gitar ile müziğe başlamışlardır.

Hocam bir kere klasik gitar akor üzerinedir. Ama elektro ve akustik Tab ağırlıklıdır.

Burada neden bahsedildiğini anlamadım. Anlatmak istediğiniz kavramlarda bir karışıklık var sanki.

rock ya Da. Rock'a yakın müzik türlerini çalmak istiyorum. Klasik mi akustik mi?

Rock çalacaksanız Akustik gitar tercih etmelisiniz. Tel aralıkları ve skalası elektro gitara daha yakın, pena ile çalmaya daha uygundur..

Rock müziği çok seviyorum, bu yüzden elektrogitar çalabilmek hayallerimden biri diyebilirim. Problem şu, hayatımDa. hiç gitar çalmadım bu yüzden direkt elektrogitar ile başlamak istemedim. Önce akustik ya Da. klasik gitar ile öğrenmem Da.ha doğru olur diye düşündüm. Hangi gitar türü benim için doğru olacaktır? Dediğim gibi rock ya Da. Rock'a yakın müzik türlerini çalmak istiyorum. Klasik mi akustik mi? Klasik gitarların fiyatları çok uygun, eğer alırsam elektro gitara geçtiğimde çok zorlanır mıyım?
İki taraf var biri sadece rock çalacağım solo atacağım diğeri ise ben yavaş şeyler de çalarım. Eğer birinci tarafsa elektrodan girişin yok eğer iki ise istediğiniz cihazı seçebilirsiniz, standart bir stratocaster ile güzel bir amfi simülasyonu size istediğiniz sesleri çıkarttırır. Bir hamlede gitarı akustiğe döndürebilirsiniz.

Ha ben daha ne yapacağımı bilmiyorum bi bakalım devamı belki gelir gelmezse Allah bilir diyorsanız klasik. Ucuz fakat düzgün bir klasik alırsınız paşa paşa çalarsınız.

Tamamen kişisel görüşüm, daha iyi bilen arkadaşlar daha iyi yardımcı olur belki.

Saçma değil, ama şart da değil. Eric Clapton, Eddie van Hallen, Jeff Beck, Paul Gilbert, Joe Bonamasa, Slash, David Gilmour gibi nice gitar üstadları akustik ya da klasik gitar ile müziğe başlamışlardır.

Burada neden bahsedildiğini anlamadım. Anlatmak istediğiniz kavramlarda bir karışıklık var sanki.

Saçma dememin sebebi insanlara şartmış gibi anlatılması hocam. Diğerini de bu şekilde anlatmaktan başka bir açıklama göremedim ondan saçma bir cevap çıkmış gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı