Önce işlemci mi alınmalı anakart mı?

Berktuğ2020

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci 11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-11400H @ 2.70GHz 2.69 GHz
Takılı RAM 16,00
Ekran Katı Nvıdıa Gtx 1650
Arkadaşlar işlemciye de anakartta da param yetiyor. Ama hangisini almalıyım? Hangisi yükselir ona göre almak istiyorum.
Ürünlere takılmayın. Hangisinin önce? Fiyatı yükselir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce anakartı almak daha mantıklı bence her zaman. Fakat hangisinin fiyatı daha çabuk yükselir onu bilmek zor

Bence önce işlemci alınmalı. Eğer anakart alırsanız işlemci kararınız değişirse aldığınız anakarta uymayan bir işlemci seçemezsiniz.

Arkadaşlar işlemciye de anakartta da param yetiyor. Ama hangisini almalıyım? Hangisi yükselir ona göre almak istiyorum.

Bence işlemci almak daha mantıklı. Ama merak ederseniz diye grafik tablosu burada.
İşlemci:

1696269460251.png

Anakart:

1696269511613.png

Montaj içinse anakart.
İşlmecinin fiyatında daha çok oynama olur o yüzden işlemci almanı tavsiye ederim.

Ben olsam az daha zorlayıp 13400F alırdım sonra para birikince 2-2, 3K bandında H610 anakart çekerdim.

Babamı bu ikisi için ikna ettim doğum günü hediyesi alacak

O zaman işler değişebilir. Ancak bence o fiyata anakart çok pahalı yeni konu açıp anakart önerisi isteyin derim.
Hocam ne güzel anakart işte hazır doğum günü hediyesi kendi de almayacak ikna etmişken zorlamaya deymez bence. Şuan en ucuz 2600TL imiş.

Geri
Yukarı