Önce siyah ekran ardından donma

duman

Kilopat
Yer
Mars
Öncelikle özet olarak bazı noktaları yazayım. Sistem üzerinde her şey güncel ve lisanslı. Sürücü bulucu tarzı yazılımlar kullanmıyorum. Virüs korumasına sahibim. Soruna gelirsek sistem yeniden başlar gibi olup siyah ekrana düşüyor. Sonra o şekilde kalıyor, hiçbir tuş çalışmıyor (Kasa üstünde ki tuşlar dahil.). İki kez bu olayı yaşadım bugün. Daha önce olmamıştı. RAM testi, virüs taraması, HDD ve SSD testi yaptım ve tüm yazılımları kontrol ettim. Ek olarak BIOS'a genel göz gezdirdim. Bunlar da sıkıntı çıkmadı. Bir kaç saat oldu ve sorunu tekrar yaşamadım. Fakat sistemdeki elektrik kısmında kaygılarım var. Öneri ve tahminleri duymak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denedim bugün. Sorun çıkarmadı bugünlük. Şuan da tekrardan sorunsuz olarak çalışıyor. Eğer tekrarlar ise konuyu güncelleyeceğim. Ek olarak merak ettiğim bir nokta var. Dün PSU üniteme sistem bağlı değildi. Şansıma dengesiz voltaj gelmiş falan olabilir mi? Evde ki diğer cihazlarda bir etkisi olmazken, bilgisayarda bir sorun çıkarabilir mi?

Eğer PSU'da kısa devre koruması veya düşük voltaj koruması varsa bir problem olmaz aynısı bende oldu düşük voltaj gelince sistem direkt resetleniyor sonra kapanıyor ama eğer koruma yoksa sorun çıkarma ihtimali olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı