Çözüldü Bilgisayar donuyor ardından siyah ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Verus

Centipat
İyi günler merhaba daha 2 hafta önce aldığım bilgisayarda 3 4 günde bir bu problem meydana geliyor bazen oyun oynarken bazende PC'yi yeni açtığım sırada denk geldi bilgisayarı alalı henüz 14 gün oldu asıl panik eden de bu, bilgisayar donuyor ve aniden ekran siyah oluyor. Monitör bulana kadar geçici olarak evimdeki plazma TV'ye bağladım HDMI kablosu ile bundan kaynaklı olabilir mi, şimdiden yardımınız ve ilginiz için teşekkür ederim.

Sistem özellikleri:
Ryzen 3 2300X.
MSI Armor OC 4 GB RX 570.
Geil Evo spear 8 GB 3000 MHz RAM.
MSI A320M-A Pro Max anakart.
Aerocool WX Plus 500W güç kaynağı.

Çözüm
Şu anlık bu problemi yaşamıyorum çözüldü lakin başka bir problem var o yüzden bu başlığı nasıl çözüldü yapacağım hakkında fikrim yok, .
Çözüme gelirsek DDU ile tüm Driver sürücülerini kaldırdım ardından, Radeon softwareyi tekrar kurup sürücüyü oradan güncelledim, 15 gündür bu problemi yaşamıyorum.
Dosya oluşmuş mu bir ona bakın. Eğer dosya oluşmamış ise DDU ile ekran kartı sürücüsünü tamamen kaldırıp tekrar kurmayı deneyin. Sorun devam ederse ekran kartı arızalı olabilir. Benim başıma gelmişti çünkü aynı modeli kullanıyoruz. @MayCrasH Minidump Dosyalarını Paylaşın - Technopat Sosyal

Hayır minidump klasörü bomboş, sadece bu problemi yaşıyorum oyunlarda veya işlemlerde çok akıcı performansı var ama tabii arada bir donması panik etmiyor değil.

Hayır minidump klasörü bomboş, sadece bu problemi yaşıyorum oyunlarda veya işlemlerde çok akıcı performansı var ama tabii arada bir donması panik etmiyor değil.
Bende de o problem vardı işte sürücüyü komple kaldırıp tekrar kurun. Sorun devam ederse garantisi var ise garantiye yollayın.

Dostum geri yükledim bu sefer kişisel bilgisayar yüklenemedi diyor şuan pro series ekranında onarımlar deneniyor diyor.
Orada ekran kartını seçip AMD diyecektin yanlışlıkla ses sürücüsünü mü kaldırdın? Attığım linkte anlatıyor her şeyi oradan bakıp yap.

Senin dediğini yaptıktan sonra Radeon software uygulamasını geri yükledim ardından ise yükleme bitti ve tekrar dondu sonrasında siyah ekran ve bu sefer PC'ye reset attıktan sonra kişisel bilgisayarınız açılamadı denildi sonrasında ise onarım yapmaya başladı, onarım tamamlandı şu an bir sorun yok tekrar aynı hatayı verirse garantiye göndereceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı