Önce TYT çalışıp sonra AYT başlamak mantıklı mı?

Lemon MUSK

Hectopat
11. sınıfa giden bir öğrenciyim. Bu sene neredeyse boş yatarak geçirdim. TYT konularımın hepsi eksik şu okulların kapanmasına 67 gün falan kalmışken ilk TYT bitirip yazın da 11. sınıf konularını tekrar etmek mi daha mantıklı olur? Yoksa yaza TYT'yi bırakmak mı benim için daha mantıklı olur?

TYT Konuları tam bitmeden 11 konularını adamakıllı bitiremezsiniz. TYT Konularını erkenden bitirmeniz AYT konularında harcayacağınız süreyi yüksek ölçüde azaltır. Çünkü bazı konular için geriye dönüp eski konulara bakmanız gerekecek. Mesela Fonksiyonları tam takır bilmeden birçok soruda zorlanacaksınız.

Ha bu sayısal için bu arada, Bölümünüzü yazmamışsınız. Ben sayısal için konuştum sözel iseniz çok da kâle almanıza gerek yok. Ama eşit ağırlık iseniz Matematik için dediklerim aynı şekilde geçerli.

TYT konuları tam bitmeden 11 konularını adamakıllı bitiremezsiniz. TYT konularını erkenden bitirmeniz AYT konularında harcayacağınız süreyi yüksek ölçüde azaltır. Çünkü bazı konular için geriye dönüp eski konulara bakmanız gerekecek. Mesela fonksiyonları tam takır bilmeden birçok soruda zorlanacaksınız.

Ha bu sayısal için bu arada, bölümünüzü yazmamışsınız. Ben sayısal için konuştum sözel iseniz çok da kâle almanıza gerek yok. Ama eşit ağırlık iseniz matematik için dediklerim aynı şekilde geçerli.

Sayısalım hocam ayrıca hepinizin verdiği tavsiyeler için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı