Öncelikli olarak RAM mı, SSD mi yükseltilmeli?

Hocam Windows 2004'e yükselterek geçtiyseniz bende o sorunu yaşamıştım temiz kurulum yapıp nvidia sitesinden kurunca sürücüyü düzeldi.
SSD aldıktan sonra temiz kurulum yapmayı düşünüyorum. Teşekkür ederim
FPS Drop sorununun bir çok nedeni olabilir. Sürücüleriniz güncel mi? Oyun sırasında bilgisayarın ısı değerleri nasıl?
Tüm sürücüler güncel ısı değerleri normal. Windows'un bir önceki sürümünde droplar bazen oluyordu fakat 2004'e geçtikten sonra artmaya başladı droplar.

SSD için Samsung en iyisidir. Ayrıca GTA V bende de 8gb ram ile drop yaşıyordu 16gbye yükseltince düzeldi. Tabii dediğiniz gibi Windows sürümlerinin çok etkisi olabiliyor.

Ben sadece Crosair 480 GB MP510 M2 almayı düşünüyorum sistemi ve oyunları direk buna yükleyeceğim ileride belki SSD alabilirim, ama bunun yerine 250GB'lık bir M2 alsam sistemi buna kurup SSD'ye de oyunları kursam daha mı iyi olur?

Crucial 500GB MX500 SSD Disk CT500MX500SSD1
TOSHIBA OCZ 480GB TR200 SATA 3.0 2.5" SSD (555MB Okuma / 540MB Yazma)
Bunlar olabilir ama yine de araştır. ( Yine de Samsung öneriyorum :D )

anakart'ın markası nedir?
1. adım: Çalıştır yazıp regedit yazıyoruz.
2.adım: Karşınıza çıkan pencerede, HKYEL_LOCAL_MACHINE ye tıklıyoruz.
3.adım: Oradan hardware ye tıklıyoruz.
4.adım: Sonra descrıptıona tıklıyoruz.
5.adım: Ve System yazıyor ona da tıklıyor ve son olarak tıkladıktan sonra BIOS'a tıklıyarak anakartınızın modelini görebilirsiniz.

Crucial 500GB MX500 SSD Disk CT500MX500SSD1
TOSHIBA OCZ 480GB TR200 SATA 3.0 2.5" SSD (555MB Okuma / 540MB Yazma)
Bunlar olabilir ama yine de araştır. ( Yine de Samsung öneriyorum :D )

anakart'ın markası nedir?
1. adım: Çalıştır yazıp regedit yazıyoruz.
2.adım: Karşınıza çıkan pencerede, HKYEL_LOCAL_MACHINE ye tıklıyoruz.
3.adım: Oradan hardware ye tıklıyoruz.
4.adım: Sonra descrıptıona tıklıyoruz.
5.adım: Ve System yazıyor ona da tıklıyor ve son olarak tıkladıktan sonra BIOS'a tıklıyarak anakartınızın modelini görebilirsiniz.
Önerileriniz için teşekkür ederim. Toshiba ile sorun yaşayanlar var çevremde o yüzden biraz daha araştırma yapıcam. Anakart modelim Asus Prime B250-plus m.2 destekli anakart

Geri
Yukarı