Önemli dosyalarımı nasıl saklamalıyım?

Veriler lazım ama hiç kimse bilmeyecek diye şart yok. Hocanın paylaştığı notlar önemli.
O zaman Drive'da saklayabilirsiniz.

Koskoca şirketten veri sızdırmanın kolay olmayacağını sanmıyorum. Ama şüphecilik var ortalıkta.🤔
Buna yakın zamanda olan dünyadaki en büyük veri sızıntılarından biri yaşanılan Facebook da dahil mi?
Yoksa yine yakın zamanda Mastercard, LinkedIn, Nvidia, League of Legends, CD Projekt Red ya da Epic Games gibi veri sızdıran dev markaları görmezden mi geldiniz?
Zaten bütün bilgiler de peynir ekmek gibi çalınıyordu ya! Nasıl unuttuk yahu...
Veri sızıntılarından haberim yoktur:
Mega mı? Aman tövbe. Nefret ediyorum. Para vermeye değmez.
Ücretsiz versiyonu eğer büyük dosyalar indirecekseniz sorun çıkartıyor ancak ücretli planlarında bu tarz şeyler söz konusu değil.

Bulutlar çok güvenliymiş :D Haberiniz dahi olmadan bulut servisini kapatıp dosyalarınızı silen sağlayıcılar var. Üstüne en fazla kullanıcı adı şifrenizi unutursun diyorsunuz ya o komik. 2014 iCloud diyorum başka bir şey demiyorum :D

Bulutlar çok güvenliymiş :D haberiniz dahi olmadan bulut servisini kapatıp dosyalarınızı silen sağlayıcılar var. Üstüne en fazla kullanıcı adı şifrenizi unutursun diyorsunuz ya o komik. 2014 iCloud diyorum başka bir şey demiyorum :D

Bu bakış açısı ile bakarsan internet bağlantısı olan hiçbir cihaz güvenli değil. Sıradan insanların verileri kimsenin ilgisini çekmez. Senin, benim veya bu konuyu açan arkadaşın. Abartmaya gerek yok.

Bu bakış açısı ile bakarsan internet bağlantısı olan hiçbir cihaz güvenli değil. Sıradan insanların verileri kimsenin ilgisini çekmez. Senin, benim veya bu konuyu açan arkadaşın. Abartmaya gerek yok.
Sadece hack değil. Bulut hizmeti sunan firmanın bir gün dosyalarınızı silmeyeceğinin garantisi yok.

Bulutlar çok güvenliymiş :D Haberiniz dahi olmadan bulut servisini kapatıp dosyalarınızı silen sağlayıcılar var. Üstüne en fazla kullanıcı adı şifrenizi unutursun diyorsunuz ya o komik. 2014 iCloud diyorum başka bir şey demiyorum :D
Kesinlikle çok doğru. Eğer illa bulutta dosya saklanıyorsa da kesinlikle sürekli yedek alınmalı. Bulut sistemlerine asla tam olarak güvenilmemeli. Ama bazı fanboy arkadaşlar haha atmakla yetiniyorlar :D

Verilerimi Drive'a atmayı denedim. Gereğinden fazla yavaş upload ediyor. USB belleğim ise daha rahat atıyor. Eee ama bozulma riski var USB'nin. Nasıl olacak?

Yeni konular

Geri
Yukarı