Önemli linke erişememek

686760

Femtopat
Merhaba arkadaşlar bir kitaba erişmek istiyorum ama kitap 2000 yılında yanılanmış çok bilinmeyen Türk bir yazara ait "Ahmet altan" yazmış olduğu kitapta "Zed aliz Zed" uzun uğraşlar sonunda can yayınlarının kitabi bastığı ögrendim.
Link: https://www.canyayinlari.com.tr/kitap/zed-aliz-zed-14092
Linke ya da kitaba ulaşamıyorum. Bilen yardımcı olacak kimse varsa yazabilirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ahmet Altan bir çok sebepten siyasi olarak sıkıntılı olduğu için muhtemelen kitaplarına erişim de kaldırılmıştır. Biraz araştırdım ve o Ahmet o Ahmet ise eğer yasaklanmış kitapları var.

Düzeltme: Sanırım aynı kişi değiller ama arkadaşın attığı linkte şöyle bir blog girdisi var;

Bu kitabin kısa ve özetim si bir versiyonu büyük doğu dergisinde yayınlanmış sonraki yıllarda uzatılıp kitap haline gelmiş, ne dergi var ne kitap bakmadığım tavsan deliği kalmadı sanki yok olmuş.
  • Ahmet altan, "Zed aliz Zed", büyük doğu, sayı 150, 1995.
  • Ahmet altan, "Zed aliz Zed", can yayınları, 2000.

Bunu buldum ama bu da yok, sadece başlıklarını bulabiliyorum yayınlar yazılar yok olmuş gibi sanki ? :"(
Murat Yalçın, "Türk Edebiyatında Postmodern Bilimkurgu", İletişim Yayınları, 2010.
  • Sayfa: 145-146
  • Konu: Türk edebiyatında postmodern bilimkurgu türünün ilk örneklerinden biri olarak kabul edilen Ahmet Altan'ın "Zed Aliz Zed" adlı yazısı

Geri
Yukarı