Önemsenmemek

Düşüncelerinin, konuşmalarının hiçbir önemi olmadığını anladığın zaman içine bir his düşüyor. Gerçekten tarif etmesi çok zor. Boşluğa düşmüş gibi oluyorsun.

En yakınların tarafından takılmamaya başlıyorsun. "aynen, evet evet" gibi tabirlerle seni geri plana atıyorlar. Bir süre sonra kendini değersiz, önemsiz hissetmeye başlıyorsun. Öz saygını yitiriyorsun.

Bu sıralar aynı hisleri yaşıyorum. Ne önerirsiniz bu histen kurtulmam için?

Not: "hahaha" atanlar pek umurumda değil. Düzgün yorum yapın yeter.

Son düzenleme:
Düşüncelerinin, konuşmalarının hiçbir önemi olmadığını anladığın zaman içine bir his düşüyor. Gerçekten tarif etmesi çok zor. Boşluğa düşmüş gibi oluyorsun.

En yakınların tarafından takılmamaya başlıyorsun. "aynen, evet evet" gibi tabirlerle seni geri plana atıyorlar. Bir süre sonra kendini değersiz, önemsiz hissetmeye başlıyorsun. Öz saygını yitiriyorsun.

Bu sıralar aynı hisleri yaşıyorum. Ne önerirsiniz bu histen kurtulmam için?

Not: "hahaha" atanlar pek umurumda değil. Düzgün yorum yapın yeter.
Yıllardır aynı şey oluyor. Burda biraz anonim gibi oluyorsun ve biri yargılasa bile gerçek hayatta görmediğin veya seni görmemiş biri oluyor. Ondan buraya katıldım güzel bir yer. Yaşıyorum bunları çözemedim ve alıştım. Artık çok sallamıyorum bu şekilde umursamayanları bende aynı şekilde davranıyorum. Niye böylesin derse senin yaptığını yapıyorum diyorum. Tavır yaparsa umursamıyorum alışmayı veya düzeltmeyi dene.

Güzel bir yorum yapardım fakat çok fazla like alıyorum.
-
Empati yapmak önemlidir, karşındaki insanın kafasına gir olayları onun bakış açısından anla belki bir fark olur.

Bak direkt sana "haha" diyerek sinir eden ve düşünceni önemsemeyen insanları göz ardı et butonuna tıklayarak forum hayatından çıkartabilirsin. Bu tavsiyeyi gerçek hayatında da gerçekleştir. Fikirlerini dinlemeyen, seni önemsemeyeni sen de önemseme. Gerekirse tek başına kal.
Mesela ben üniversitenin Whatsapp grubunda çok fazla insanlarla ilgilendiğim ve fikir beyan ettiğim için gereksiz ilan edilmiştim, sonra hepsiyle muhattabı kesince gözlerinde değerim arttı ve aranan adama dönüşmüştüm. Kendini ağırdan sat.

Aynen, olur öyle.
Bir şeyler yapıp kendinizi kanıtlamanız lazım. Ya insanların sizden menfaati olacak ya başarınızla diğerlerinden farklı olacaksınız. Onun dışında başka etkenler de var tabii; yakışıklılık, kız çevresi, zengin baba, eğlenceli kişilik… Kendinizi geliştirmeye bakın, gerisi gelir.

İki değersiz insan...

1633706971678.png

Hocam bana öyle davranıldığı zaman karşıdakinin değeri var mı diye düşünüyorum. Eğer toplu olarak yapıyorlarsa da ya başka bir toplum buluyorum ya da yalnız dolaşıyorum.

Bu durumu yaşayınca karşıdakinin değeri ne diye düşünün.

Yeni konular

Geri
Yukarı