Önerebileceğiniz bedava antivirüs programı

360 antıvirüs Kaspersky.

360 Total Security'i önermiyorum, antivirüs yerine daha çok optimizasyon - temizlik programı gibi ve çok sık Premium'a yükselt şeyini gösteriyor. Kaspersky iyi ama 360 Total Security önermem.

Uzun süreli araştırma ve kullanım sonucunda benim için kazanan KSC free oldu.

Denediklerim:
*** Kaspersky Security Cloud free
* Windows Defender (Windows 10 üzerinde)
* Comodo free
* Bullguard AV (giveaway lisans ile)
* ESET Online Scanner (sadece online tarama gerçek zamanlı koruma yok.)
* AVG AV free
* Bitdefender free
* Avira free
* Avast free
* Panda Dome

Bunlar dışında yanılmıyorsam Norton da kullandım ama emin değilim. Bir de Malwarebytes Anti-malware(MBAM) kullandım ama bu antivirüs kategorisinde değil diye biliyorum.

KSC'nin gerçek zamanlı korumasını başarılı bulduğum gibi çoğu ücretsiz programda bulunmayan web güvenliğini içermektedir. Zaten benim karşılaştığım istenmeyen yazılımların büyük bir çoğunluğu dosya sisteminden değil de tarayıcı vasıtasıyla internetten geldiği için bunun çok daha etkili bir çözüm olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca Windows Defender ve MBAM programlarının ıskaladığı adware ve crypto miner yazılımlarını tespit ettiğine de bizzat şahit oldum.

"Ben bilinmedik sitelere girmem. Antivirüs kullanmaya gerek duymuyorum." veya "Windows Defender yeterlidir. Yetersiz diyenler abartıyor." diyenlerin söylemleri herkes için geçerli değil. İnsanların bilgisayar kullanım amacı ve tarzı çok değişkenli. Eğer web sayfası olarak sadece sosyal medyaya gireceksem, oyun için sadece Steam vb. platformları kullanacaksam, program için Microsoft store dışına bakmayacaksam veya dış dünya ile bağı olmayan USB depolama cihazları dışında cihaz bağlamayacaksam bu söylemler benim içinde geçerli olurdu. Bu çizginin dışına çıkınca tehlike başlıyor.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı