Önerebileceğiniz en ucuz PSU nedir?

Bütçe
250TL

Helveticaa

Hectopat
Yer
Mersin
Arkadaşlar biraz konuyu dağıtmak gibi olacak ama, bilgisayarımın güç düğmesine bastığımda 1-2 saniye açılıp geri kapanıyor. Denemediğim yol kalmadı uzay kurulumla açmayı denedim olmadı, kısa devre yaptım olmadı, işlemciyi çıkarıp denedim olmadı. RAM'lerin yerlerini değiştirdim olmadı. Her şeyi söküp taktım olmadı, statik elektriği aldım olmadı ve ben sorunun PSU da olduğuna karar kıldım.

Ha bu arada bazen 30 40 saniye açılabiliyor ve klavyenin RGB'leri yanıyor ama farenin ki yanmıyor.

Sistemim: AMD Ryzen 2200G, 4x2 HyperX Fury 4 GB 2666MHz ASRock A320M anakart, Everest'in 250W PSU'su.
Not: Sistemde hard disk ve PSU dışında her şey yaklaşık 6 aylık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar biraz konuyu dağıtmak gibi olacak ama, bilgisayarımın güç düğmesine bastığımda 1-2 saniye açılıp geri kapanıyor. Denemediğim yol kalmadı uzay kurulumla açmayı denedim olmadı, kısa devre yaptım olmadı, işlemciyi çıkarıp denedim olmadı. RAM'lerin yerlerini değiştirdim olmadı. Her şeyi söküp taktım olmadı, statik elektriği aldım olmadı ve ben sorunun PSU da olduğuna karar kıldım.

Ha bu arada bazen 30 40 saniye açılabiliyor ve klavyenin RGB'leri yanıyor ama farenin ki yanmıyor.

Sistemim: AMD Ryzen 2200G, 4x2 HyperX Fury 4 GB 2666MHz ASRock A320M anakart, Everest'in 250W PSU'su.
Not: Sistemde hard disk ve PSU dışında her şey yaklaşık 6 aylık.

Izoly PSU.

Bence almışken biraz daha ekleyip daha iyi bir güç kaynağı almalısın.

Sistemim çok güç kullanmıyor gerek yok bence.

Hem gece yangın çıkarmasın, hem uzun yıllar götürsün hem de iyi ve ucuz olsun diyorsanız ben de arkadaşların önerdiği Aerocool'dan yanayım. Çok bildiğim bir marka değil ama koruma sertfikaları bayağı güzel görünüyor fiyatı da bedava. Onu da alamazsanız daha kötü markalara yönelmeyin 2. ele yönelin. Fakat bilin ki PSU eskidikçe verimi düşer, verimi düştükçe daha çok elektrik çeker ve fatura kabartır yani 50 lira kar edeyim derken 2-3 yıl içinde 1000 lira zarar ettirir eski PSU almak veya kullanmak.

Bence almışken biraz daha ekleyip daha iyi bir güç kaynağı almalısın.
Biraz daha ekle dediği de 141 TL.
@Helveticaa XIGMATEK X-POWER SERİSİ 350W GÜÇ KAYNAĞI fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Geçenlerde bu güç kaynağını eski bir APU sistem için almıştım n11 üzerinden indirim kuponuyla 190 TL'ye gelmişti. Şahsen tavsiye ederim sessiz ve oldukça serin çalışıyor.

Geri
Yukarı