[Öneri] Klasik sorulara sabit mesajlar

Daha fazla  
Bazı kategorilerde sürekli aynı sorular soruluyor; "boyum uzar mı? - nasıl ders çalışmalıyım? - bilgisayarım çalışmıyor, neden çalışmıyor? - sınıfta kalır mıyım?", gibi çeşidini ve sayısını arttırabileceğimiz sorular soruluyor.

Bu tür sorularda sık sık ana sayfaya düşüyor, bunlarla uğraşmak yerine o kategoriye bilgilendirici bir mesaj sabitlenebilir.

Atıyorum forum kullanıcılarından birisi "boyum uzar mı?" diye konu açıyor. Buna nasıl cevap verelim? Genetiğini, ailesinin boy ortalamasını falan bilmiyoruz.
Konuyu sildikten sonra ardından bilgilendirici bir mesaj gönderilebilir veya o kategoride sabit mesaj eklenebilir.

1655127608291.png

En basitinden sadece lise kategorisi için açtığım konular. Benzer sorular sorulmaya devam ediliyor, millet okumuyor çünkü.

@ZCPS21 Bu dediğinizi şu şekilde yapabilirler belki otomatik mesaj sistemi gibi bir şey yapıp oraya mesaj tanımlayabilirler. Mesela kullanıcı boyum uzar mı diye konu açtı altına otomatik mesaj olarak "Genetiğinize ve vücut yapınıza göre değişiklik gösterebilir" şeklinde oto mesaj atılabilir ama konuyu kilitlememek şartı ile. Belki de kullanıcı insanların yorumlarını da merak ediyordur.

Onu geçtim, geçenlerde konunun tekinde ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde şu maddeye dayanarak konuşuyorum diyorum. Adam da ama hocam şu haber sitesi şöyle diyor dedi, yanlış bilgiyi de ısrarla savundu. Haber sitesine inanmaya devam etsin, ne diyebilirim ki? :D Uğraşamam böyleleriyle. Bilgiyi verir, geçerim.

@Negan Smith ısrarla yanlış bilgiyi savunanlar da ayrı kafa zaten. Kaldı ki forum üzerinde birçok sefer cevapladık, açıp okumuyorlar işte. Yanlış bilgi sürekli dönmeye devam ediyor.
Haber siteleri sağ olsun :D En başta hep onlar çıktığı için o bilgileri yazıyorlar.

Geri
Yukarı