Öneri Konuları Çözüme Kavuşuyor

HakanCT

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tarkov
Technopat'ta uzun süredir gözüme çarpan bir şey var. Öneri konuların başına "Çözüldü" ibaresi konuyor. Benim bildiğim çözüme kavuşan konu teknik sorunları olan konulardır. Öneri konusu nasıl çözüme kavuşabilir ki orada bir sorun yok. "Soru" konu tipini ben yanlış anladıysam kusura bakmayın.

• çözüldü 1.png
  • çözüldü 2.png

Evet öneri konularına "en iyi cevap" verilmiyor normalde.

Bazı konular "soru" tipinden "konu" tipine çevrilmesi atlanabiliyor. Bu tarz öneri konularını "soru" tipinde açılmış ya da "en iyi cevap" almış ise rapor edebilirsiniz.

En iyi cevap verilmesi ve verilmemesi gereken konu şekillerine buradan bakabilirsiniz.

İnsanlar öneri konularında doğru bilgiyi almak için akla karayı seçiyor. X bir teknoloji mağazasına gitse satış danışmanı, buradaki insanlar kadar bilgi verici ve açık öneriler veremiyor. Ben ürünü satayım, müşteri gitsin kafasında olabiliyorlar. İşini düzgün yapanları tenzih ederim.

Dolayısıyla insanlara bu tür öneri konularında uzun uzun yardımcı olan insanların da bir emeği oluyor. Eğer konu sahibi beğenirse bunun en iyi cevap olmasında sorun olmamalı. Herkes teknik konularda çözüm üretecek diye bir şey yok sonuçta, buranın adı forumdan ziyade teknik destek olurdu yoksa :)

Konulardan birini "Soru" olarak açan biri olarak cevaplamak istiyorum. Bu bir sorudur. Başlıkta da soru mevcut zaten. En iyi cevap seçmiyorum bazen, raporlarımdan da görebilirsiniz. Soru olduğu zaman soru, konu olduğu zaman konuyu seçiyorum. Ayrıca verilen cevap detaylıydı ve nesnel gibi diyebiliriz. Önceki konularımdan birinde "3100 vs 3300x" konumda en iyi cevap seçmedim. Çünkü herkes cevaplamıştı. Raporladım konu olarak değiştirilmesi için. Ayrıca bu sizi neden rahatsız etti? Yani en iyi cevap seçince size ne zararım oluyor?

Son düzenleme:
Geçmişte soru olarak açtığım bir konu çözüme kavuştuktan sonra sadece bir link bırakan arkadaşa konu "Çözüldü" olarak işaretlensin diye en iyi cevap vermiştim ancak açtığım konu üstte verilen "En İyi Cevap Hakkında" konusundan daha eski olduğu için böyle bir durumdan haberim yoktu.

Şimdi o konuyu raporladım, bakalım umarım ceza yemem. 🙂

@Alpha Centauri Eski defterleri neden karıştırıyorsun diye sinsi bir gülücük kopartabilirler. :D

Şaka maka modluk yapmış biri olarak söylüyorum, sorun olmaz. Şu anki arkadaşlar da gayet özverili bir şekilde işlerini yapıyorlar.

Örneğin bir ürünün internette bulamadığımız özellikleri hakkında soru sorduk ve detaylı açıklama yapan arkadaşımıza en iyi cevap reaksiyonu verdik, serbest midir?

Yeni konular

Geri
Yukarı