Önlisans ile başlayıp lisans ile devam edebilir miyim?

Zembla

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.
YKS(TYT)'e başvurumu yaptım ön lisans düşünüyorum. Fakat ön Lisans'dan sonra dgs ile ya da ön lisans bitmeden AYT'ye girip Lisans'a devam edebilir miyim süreç tam olarak nasıl oluyor?

DGS'e önlisans eğitimini tamamladıktan sonra girebiliyorsun. Mezun olduğun yaz aylarında girebilirsin yani. Ama burada dikkat etmen gereken nokta mezun olduğun önlisans bölümünden hangi lisans bölümlerine geçiş olduğudur. Yani istediğin her lisans bölümüne geçemezsin DGS ile.

TYT ile önlisansa yerleştikten sonra AYT'e girip lisansa devam edemezsin.

Dikey geçiş ile mezuniyet sonrası geçiş yapabilirsiniz.
Mezun olmayı beklemek istemezseniz, university sınavına girerek tekrardan tercih yapabilir ve yeni bölüme geçebilirsiniz.

Son düzenleme:
DGS'e önlisans eğitimini tamamladıktan sonra girebiliyorsun. Mezun olduğun yaz aylarında girebilirsin yani. Ama burada dikkat etmen gereken nokta mezun olduğun önlisans bölümünden hangi lisans bölümlerine geçiş olduğudur. Yani istediğin her lisans bölümüne geçemezsin DGS ile.

TYT ile önlisansa yerleştikten sonra AYT'e girip lisansa devam edemezsin.
Peki şuan AYT başvurusu yapmadım yapmalımıyım düşündüğüm bölüm yazılım veya pilotaj(yazılım öncelikli tercih).

Bahsettiğin bölümler 4 senelik bölümler. Bu sebeple AYT başvurusu yapmalısın. Ama DGS ile geçiş yapmak istersen aşağıda bıraktığım linkten kılavuzları incele. İstediğin bölümlere hangi önlisans bölümlerinden geçiş var bulabilirsin.

Mesela yazılım mühendisliğine 5 önlisans programının geçişi var.

Bahsettiğin bölümler 4 senelik bölümler. Bu sebeple AYT başvurusu yapmalısın. Ama DGS ile geçiş yapmak istersen aşağıda bıraktığım linkten kılavuzları incele. İstediğin bölümlere hangi önlisans bölümlerinden geçiş var bulabilirsin.

Mesela yazılım mühendisliğine 5 önlisans programının geçişi var.
Anladım inceliyim ben kılavuzları dediğin gibi teşekkürler.

Geri
Yukarı