Çözüldü Örgün eğitimde ortalamayla geçilen derslerden açık öğretim'de sorumlu olunur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

calypso1

Decapat
Ben bu sene 12'ye geçtim ve bildiğiniz üzere AÖL kayıtları başladı. Halk eğitime gideceğim fakat aklıma bu soru takıldı.

9. sınıftayken birtakım psikolojik sebeplerden ötürü derslere hiç çalışmayıp genel ortalamayla sınıfı geçmiştim ancak FKB, mat derslerinden kalmıştım ve bunlar örgünde baraj ders olmadığından dolayı bu derslerden sorumlu tutulmadım. Sadece edebiyatta sorumluluğa kaldım ve 10. sınıfta sorumluluk sınavına girerek geçtim.

Şimdi eğer açığa geçersem 9. sınıfta kaldığım fakat sorumlu tutulmadığım bu derslerin sorumluluğuna girmeyeceğim değil mi?

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

@exerzn1 sizde nasıl olmuştu hocam?

Son düzenleme:
Çözüm
Merhaba.
Öncelikle geç cevap için üzgünüm. Bazen etiketler gözden kaçabiliyor. Ortalamayla geçtiğin dersler açık öğretim lisesinde karşına çıkmaz. Sorumlu kaldığın dersler karşına çıkıyor ve onları da ders olarak seçiyorsun, ders olarak karşına çıkıyor. Örneğin 10. sınıfta yıl sonuna göre Türk Dili ve Edebiyatı dersinden kaldın. Türk Dili ve Edebiyatı 3-4 olarak karşına çıkar. Açık öğretim lisesinde 3 ve 4. dönem 10. sınıfın 1 ve 2. dönemine tekabül etmektedir.
Merhaba.
Öncelikle geç cevap için üzgünüm. Bazen etiketler gözden kaçabiliyor. Ortalamayla geçtiğin dersler açık öğretim lisesinde karşına çıkmaz. Sorumlu kaldığın dersler karşına çıkıyor ve onları da ders olarak seçiyorsun, ders olarak karşına çıkıyor. Örneğin 10. sınıfta yıl sonuna göre Türk Dili ve Edebiyatı dersinden kaldın. Türk Dili ve Edebiyatı 3-4 olarak karşına çıkar. Açık öğretim lisesinde 3 ve 4. dönem 10. sınıfın 1 ve 2. dönemine tekabül etmektedir.

Çözüm
Merhaba.
Sorun değil, cevapladığınız için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı