Örgün ön lisans okunurken, açıktan lisans okumak mantıklı mı?

iamshared

Decapat
Makaleler
1
Selam, önümüzdeki tercih döneminde tercih yapacağım ve bilgisayar programcılığı yazmayı düşünüyorum. Aynı tercih döneminde açıktan yönetim bilişim sistemleride yazmayı duşunuyorum. Puanım anca ön lisans bölümüne yetiyor, diplomasinin bir işe yaramadığını biliyorum. 4 yıllık açıktan YBS diplomasinin bana bir kazanimi olur mu? Bilen arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Faydası tabiki olur cv olarak. Ama mevzu şu aslında o dersleri verirken kaldırabilecek misin önemli olan bu.

Şu şekilde oluyor eğer 2 yıllık bölüm yazarsan 4 yıllık bölümü açıktan okuyamazsın yani dediğiniz ikinci üniversite ise ancak 4 yıllık bir bölüm yazıp istediğiniz bölümü o şekilde okuyabilirsiniz veya 2 yıllık bölümü bitirip DGS sınavı ile istediğiniz 4 yıllık bölüme geçiş yapabilirsiniz.

Açıktan lisans tamamlamak sadece KPSS'ye her yıl girmen için mantıklı olabilir örgünde ise 2 yılda bir giriyorsun. Şunuda belirtmek isterim açık ve örgün öğretimden mezun olanlar arasında benim kanaatim ve etrafımdakilerde dahil her zaman bir ayrım yapılıyor . Açıktan bir işletme mezunu yerine örgün bir işletme mezunu alınıyor bence hiç uğraşma derim ya yatay geçiş programından mezun olup dikey geçiş ile 4 yıllığa tamamla ya da tekrar YKS sınavına gir, haa ben devlet memurluğu sınavı isterim diyorsan onunda mezun olduğun branşa göre ayrımı yapılıyor mesela önlisans bilgisayar teknoloji programlama mezunusun polis oldun diyelim bilgi işlem ya da ona benzer bir departmanda çalışabilirsin . Tabikide devlet memurluğu biraz farklı bir mesele onu araştırman gerekebilir benim şahsi fikirlerim bunlar .

Lisans bölümünden mezun olduğun zaman önlisans sınavlarına giremezsin. Bu da aklında kalsın. Bi altlara giremiyorsun.

Açıktan lisans tamamlamak sadece KPSS'ye her yıl girmen için mantıklı olabilir örgünde ise 2 yılda bir giriyorsun. Şunuda belirtmek isterim açık ve örgün öğretimden mezun olanlar arasında benim kanaatim ve etrafımdakilerde dahil her zaman bir ayrım yapılıyor . Açıktan bir işletme mezunu yerine örgün bir işletme mezunu alınıyor bence hiç uğraşma derim ya yatay geçiş programından mezun olup dikey geçiş ile 4 yıllığa tamamla ya da tekrar YKS sınavına gir, haa ben devlet memurluğu sınavı isterim diyorsan onunda mezun olduğun branşa göre ayrımı yapılıyor mesela önlisans bilgisayar teknoloji programlama mezunusun polis oldun diyelim bilgi işlem ya da ona benzer bir departmanda çalışabilirsin . Tabikide devlet memurluğu biraz farklı bir mesele onu araştırman gerekebilir benim şahsi fikirlerim bunlar .

Düzeltme notu: Eklemeyi unutmuş Önlisans örgünde 2 yılda bir giriyorsun KPSS önlisans sınavına yanlış anlaşılma olmasın onu eklemeyi unutmuşum araya.

Düzeltme notu: Eklemeyi unutmuş ön lisans örgünde 2 yılda bir giriyorsun KPSS ön lisans sınavına yanlış anlaşılma olmasın onu eklemeyi unutmuşum araya.

KPSS hedefim yok. Yazılım alaninda ilerlemek istiyorum. Kendimi bu alanda geliştirmeyi seviyorum fakat derslerim iyi değil. Bu nedenle mühendislik gibi üst seviye bölümlere gidemiyorum. Bilgisayar programcılığı diplomasi çok işe yaramadigindan belki 4 yıllık AÖF lisans diploması işe girme surecinde kolaylık sağlar diye düşündüm. En mantıklısı DGS çalışmak gibi görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı