Örümcek korkusu olan birisi Spider-Man oynayabilir mi?

Ben ikisinin aynı şeyler olduğunu düşünmüyorum. Gerçek hayat ve oyundaki farkı biliyorsun. Konunun troll olduğunu düşünüyorum. Bu mantıkla gidecek olursak birçok insan büyüden ve sihirden korkuyor diye Hogwarts Legacy oynamasın, yükseklik korkusu var diye Just Cause'da uçaktan atlamasın. Sence mantıklı geliyor mu?
Ne alaka ya, oyunla ilgili herhangi bir videoya bir resme bakmadan veya korkudan bakamadan bu konuyu açmış olamaz mı, troll olduğunu düşünüyorsan da rapor et bu kadar basit.

Ne alaka ya, oyunla ilgili herhangi bir videoya bir resme bakmadan veya korkudan bakamadan bu konuyu açmış olamaz mı, troll olduğunu düşünüyorsan da rapor et bu kadar basit.
Olamaz dostum. Bende de araknofobi var. Küçüklüğümde bir kapağı açtığımda içinden örümcek çıkmıştı ağlayarak evi terk edip ailemin yanına koşmuştum fakat internette örümcek videoları izleyebiliyorum. Sanal ile gerçeklik arasındaki farkı kavrayabiliyorum. Kavrayamıyorsan zaten büyük bir sıkıntı var demektir. Olay fobiden çıkıyor.

Olamaz dostum. Bende de araknofobi var. Küçüklüğümde bir kapağı açtığımda içinden örümcek çıkmıştı ağlayarak evi terk edip ailemin yanına koşmuştum fakat internette örümcek videoları izleyebiliyorum. Sanal ile gerçeklik arasındaki farkı kavrayabiliyorum. Kavrayamıyorsan zaten büyük bir sıkıntı var demektir. Olay fobiden çıkıyor.
Bu fobi bende olduğu için bilgim yok, mantık üzerine konuştum sadece, konuyu açan arkadaşla konuşabilirsin.

Dostum hem örümcek videosu izleyebiliyorum diyorsun hem araknofobim var diyorsun sence de tezatlık yok mu?

Dostum hem örümcek videosu izleyebiliyorum diyorsun hem araknofobim var diyorsun sence de tezatlık yok mu?
Tezatlık yok. Gerçekte görsem korkarım. İnternette izlediğim zaman bana bir şey yapmayacağının bilincindeyim. Niye korkayım ki? Bu mantıkta bakacak olursak FPS oyunları oynayanlar katil veya seri katil olur çünkü silahla adam vuruyorsun. Olay fobiden çıkıyor.

@Uygar Ata KAŞ, @Atakan Alp Arslan ikinizin de rahatsızlık düzeyi farklı olabilir, biriniz oyunda gördüğünde dahi korkuyorken diğeri korkmuyor olabilir. Mesela ben de ne ekranda ne gerçekte "tripofobi" hoşuma gitmiyor.

Bu arada @Uygar Ata KAŞ oyunda karakter fazla örümceğe benzemiyor ancak bir tane kıyafeti rahatsız edici olabilir. En çok örümceğe benzediği hal bu hal sanırım. Bu video temkinli bir şekilde izleyip rahatsız edip etmediğini değerlendirebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Tezatlık yok. Gerçekte görsem korkarım. İnternette izlediğim zaman bana bir şey yapmayacağının bilincindeyim. Niye korkayım ki? Bu mantıkta bakacak olursak FPS oyunları oynayanlar katil veya seri katil olur çünkü silahla adam vuruyorsun. Olay fobiden çıkıyor.

Siz örümceğin şeklinden veya görünüşünden değil, size vereceği hasardan korkuyorsunuz bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı