Örümcek nasıl beslenilir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
sizinki de buna mı benziyor hocam? @Shadownight hocamın dediğinden yola çıkarak soruyorum.

Öncelikle herkese merhaba. Bugün akşama doğru sigara içmek için balkona çıktığımda hatrı sayılır büyüklükte bir örümcek ile karşılaştım. Yakalayıp incelemek istedim ama kendisi tahliye borusuna kaçtı. Şanslıyım ki birkaç saat sonra tekrar aynı niyetle balkona çıktığımda kendisini gördüm. Bu sefer yakalamayı başardım ve en azından bir süre bakmak istiyorum kendisine. Fotoğraf koyacağım ama boyutları aşağı yukarı 4-5 cm. Sizce türü nedir? Nasıl ve ne aralıklarla beslemeliyim? Şimdiden herkese teşekkürler.

Hocam onu kapalı bir şeyde tut telaşla yavrulama sürecindeyse 10 milyon tane yavru örümceği patlatır etrafa ev onların olur :D.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
sizinki de buna mı benziyor hocam? @Shadownight hocamın dediğinden yola çıkarak soruyorum.
Renk ile arka kısmı alakasız. Ama evet ön taraf andırıyor gibi.

Hocam bu kap tamamen öylesine aslında. Şuan kendisine çok daha büyük bir alan hazırlıyorum. 20x20 lik sağlam bir kaba toprak, taş ve bitki yerleştiricem. En kısa sürede yeni evine kavuşacak yani.
Evet kesinlikle bunu yapın daha uzun süre yaşamasını sağlar toprakta doğal olsun ama hocam börtü böcektende besleniyor kendileri mikro organizmalardan bile bazen :)

Bugünlük örümcek yeter. Ben konudan hızlıca ayrılıyorum...

Gülmekten gözümden yaş geldi hocam örümceklerden bu kadar korkmayın ya çok tehlikeli değiller Karadula denk gelmeyinde 1 saat içinde öldürüyor kendisi ben besliyorum kendisini çok hızlı hareket etmekte geçen dışarı kaçmıştı zor yakaladım birde strese girince ısırıyorlar genelde ve öldürücü oluyor ek bir bilgi dişi karadullar çiftleşmeden sonra erkek karadulu boğuyor ve neticesinde öldürüyor bazı dişi karadullar olasılık olarak çiftleştiği erkeklerini yiyiyor:)
hocam tamamda karadul sizin içinde zararlı değil mi neden yakında tutuyorsunuz?

Gülmekten gözümden yaş geldi hocam örümceklerden bu kadar korkmayın ya çok tehlikeli değiller karadula denk gelmeyinde 1 saat içinde öldürüyor kendisi ben besliyorum kendisini çok hızlı hareket etmekte geçen dışarı kaçmıştı zor yakaladım bir de strese girince ısırıyorlar genelde ve öldürücü oluyor ek bir bilgi dişi karadullar çiftleşmeden sonra erkek karadulu boğuyor ve neticesinde öldürüyor bazı dişi karadullar olasılık olarak çiftleştiği erkeklerini yiyor:)

Okurken gerildim. Ne kadar soğukkanlı yazmışsın öyle. Karadulun fotoğrafına bakınca içim ürperdi bir de besliyorsunuz. Şu andan itibaren forumda size bakış açım çok değişti :D

Geri
Yukarı