Örümcek nasıl beslenilir?

Deney yapmıyorum hocam laboratuvar ortamım yok maalesef hayvanların genetiğiyle oynanmasını aslında doğru bulmuyorum ama türler arası başkalaşım veya aktarım adına ne derseniz artık çok güzel bir şey bence düşünsenize hayvanlardaki genlerin başka hayvanlara aktarıldığını daha güçlü bir varlık ortaya çıkarabilirsiniz tabi ölmezlerse ki bunun için uğraşan çok sayıda enstitü mevcut gen aktarımı gerçekten olağan üstü bir şey ama kendi çapımda ufakta olsa laboratuvar ortamı geliştirirsem bir gün neden olmasın ?
bende az önce onu yazdım kulağa başarılı da olsa başarısız da olsa çok ilginç geliyor birde diyelim deney başarılı o zaman işler her anlamda ilginçleşir.

merdiven altı spiderman patlattı 🤣🤣🤣

ama başarılı da olsa başarısız da olsa DNA aktarımı ve 2 türü birleştirmek kulağa ilginç geliyor.
2 türün birleşmesi aslında imkansız değil hocam bunun üzerinde çok araştırma yapılıyor ve yapılmayada devam ediliyor zamanında sovyet rusya insanları süper askere dönüştürmek için hayvanların genlerini insanlara aktarıyorlardı öyle diyeyim hatta bu deneylere ait bulgular mevcut araştırmanızı tavsiye ederim.

bende az önce onu yazdım kulağa başarılı da olsa başarısız da olsa çok ilginç geliyor birde diyelim deney başarılı o zaman işler her anlamda ilginçleşir.
Spiderman olmak mümkün ama bu şekilde değil hocam biyokablolar geliştirilse olunabilirdi bilimin ve teknolojinin yapamacağı hiç bir şey yok bence Spiderman olmak isteseniz de zaten bir örümceğe soktururak olamazsınız istediğiz kadar türler arası aktarım yapın bu mümkün değil ama teknolojik olarak bu mümkün özellikle biyokablolar büyük umut vadediyor spiderman olmak istiyorsa bir insan bence biyokabloları denemeli en mantıklı yol depolama alanları çok geniş kendilerinin incecikler ama çok sağlamlar biyokablo işi hallolursa artık geriye yapışma işlemi kalıyor duvarlara veya camlara yapışmayıp nasıl tutunacak öyle düşünün sonra asfaltta izi çıkar😁 onu da artık spiderman olmak isteyen kişi kendisi geliştirecek.

Son düzenleme:
2 türün birleşmesi aslında imkansız değil hocam bunun üzerinde çok araştırma yapılıyor ve yapılmayada devam ediliyor zamanında sovyet rusya insanları süper askere dönüştürmek için hayvanların genlerini insanlara aktarıyorlardı öyle diyeyim hatta bu deneylere ait bulgular mevcut araştırmanızı tavsiye ederim.
bir ara sanki öyle bişeyler ya izlemiş ya da okumuştum hocam DNA başlı başına ilginç bir konu zaten. Sohbete doyum olmuyor ama şimdi gitmeliyim sizlere iyi forumlar dilerim ben yavaştan çıkayım (aslında baya önce çıkacaktım ama yalan yok sohbet sardı 😅).

Bu arada siz sohbet ederken ben yeni yuvayı neredeyse hazırladım. Birazdan sizlere son durumu aktarırım dostlar. Yardımcı olan herkese de teşekkürlerimi sunuyorun.

Bu arada siz sohbet ederken ben yeni yuvayı neredeyse hazırladım. Birazdan sizlere son durumu aktarırım dostlar. Yardımcı olan herkese de teşekkürlerimi sunuyorun.
Yuva tamamen hazır. Lakin kendisi yeni yuvaya geçerken ölü numarası yapmaya başladı. Bu 3. seferi olduğu için artık anlıyorum. İlk yapışında acaba öldü mü dedim ama bi süre sonra ayaklandı. Ayrıca belki susamıştır diye su da yerleştirdim bakalım merakla numarayı bitirip etrafı keşfetmesini bekliyorum.

Dosya Ekleri

• 20240515_020640.jpg
    20240515_020640.jpg
    246,7 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:

Yuva tamamen hazır. Lakin kendisi yeni yuvaya geçerken ölü numarası yapmaya başladı. Bu 3. seferi olduğu için artık anlıyorum. İlk yapışında acaba öldü mü dedim ama bi süre sonra ayaklandı. Ayrıca belki susamıştır diye su da yerleştirdim bakalım merakla numarayı bitirip etrafı keşfetmesini bekliyorum.
Ölü taklidini beğendim hocam güzel numaraymış avını demek böyle manipüle ediyor çok zekice :)

Burda av ben oluyorum anlaşılan...
Sizi av olarak görüyor şimdilik alışacak zamanla daha çaylak kendisi etrafını tanımaya çalışıyor muhtemel 1-2 haftaya alışır size örümcekler genelde böyledir çok takmayın susuz bile 5 gün dayanabiliyorlar çok su vermeyin tavsiyem alışsın susuzluğa sürekli su istiyorlar sonra deneyimledim :)

Sizi av olarak görüyor şimdilik alışacak zamanla daha çaylak kendisi etrafını tanımaya çalışıyor muhtemel 1-2 haftaya alışır size örümcekler genelde böyledir çok takmayın susuz bile 5 gün dayanabiliyorlar çok su vermeyin tavsiyem alışsın susuzluğa sürekli su istiyorlar deneyimledim :)
Vallaha şimdiden kıyamıyorum hocam kana kana içsin kuzum.

Kendisi ölü numarasını hala sürdürüyor. Her yapışında acaba bu sefer harbiden gitti mi diyorum, cidden harika yapıyor numarayı. Bu sırada o hareketsizken bende biraz salam koydum minik minik bölüp. Bakalım sabırla bekliyorum.

Google lens ile aradığımda türü kara ev örümceği olarak geçiyor. Zehirliymiş ve ısırabilirmiş. Ama ölümcül değil en azından. Dişiler erkeklerden 3 kat büyük oluyormuş. Erkekse yüksek ihtimalle hali hazırda erişkin boyutunda. Ama dişiyse daha 3 kat büyüyecek demektir. Yani cinsiyetini şimdilik tayin edemiyorum. Zamanla büyürse şayet dişi demektir.

Son düzenleme:
Son durum nedir, canlandı mı?
Canlandı kendisi. Koyduğum taşların arasına hafiften ağlar örmeye de başladı gece boyu. Şuan sanırım uyuyor. Uyuyabiliyorlar mı onu da bilmiyorum ama ayaklarını toplamış öyle duruyor. Minik bir formda yani. Ölü numarası ya da cidden ölü değil. Çünkü örümcekler hakkında minik bir belgesel izlemiştim. Öldüklerinde hepsi aşağı yukarı benzer bir duruş alıyorlar. Belkide pusuda bekliyordur kendince avlanma şekli bu olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı