"ÖSYM ilk tercih boş bırakılamaz" hatası

BurakP

Decapat
Daha fazla  
Tercih yaptım ama daha sonra bu tercihlerden vazgeçtim. Mezuna bırakmak istiyorum. Yazdığım bütün tercihleri sildim ve kayıt etmek istedim ancak ilk tercih boş bırakılamaz diyor. Ne yapmam gerek?

Kanka sen tercih yapmissin sonra silersen olmaz ve tercih yapmak zorunlu degil eger tercih yapip gelmezse sorun yok ama okula yerlesirsen ve kayit yaptirmazsan gg OBP kırılır mezuna kalmak istiyorsan ve tercih yaptiktan sonra bu karari verdiysen ilk siraya uyari verir sen oraya medipol tıp falan yaz gelmeyeceği garanti olan sonra guzel bir sekilde mezuna kal kardesim.

Eğer tercih yaparsanız ve bir bölüme yerleştirilirseniz o okula kayıt yaptırsanız da yaptırmasanız da OBP'niz sonradan gireceğiniz sınavlar için artık yarıya düşer. Bir kere tercih yapıp kaydettiyseniz ama hala mezuna kalmak istiyorsanız tercihlerinizi asla gelmeyecek kendi sıralamanızdan çok üstte tercihlerle değiştirin, böylece bölüme yerleşmezsiniz ve OBP'niz kesilmez.

Eğer tercih yaparsanız ve bir bölüme yerleştirilirseniz o okula kayıt yaptırsanız da yaptırmasanız da OBP'niz sonradan gireceğiniz sınavlar için artık yarıya düşer. Bir kere tercih yapıp kaydettiyseniz ama hala mezuna kalmak istiyorsanız tercihlerinizi asla gelmeyecek kendi sıralamanızdan çok üstte tercihlerle değiştirin, böylece bölüme yerleşmezsiniz ve OBP'niz kesilmez.

Hocam OBP bir yıl tek kırıkmış 2. sene normal olarak kullanılabiliyormuş bilmiyordum bunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı