ÖSYM tercih listesi nasıl yapılmalı?

siberci013

Picopat
Arkadaşlar tercih listemi neye göre yapmalıyım? Diyelim 1M sıralama yaptık. 1, 7M olan yer kesin gelir mi? (2 yıllık bölümler için soruyorum.)

Bunun için çok klişe taktikler vesaire var ama senin dediğin şey çok çok yüksek ihtimal gelir. He onun dışında taktikler hani en üste istediklerini gelme ihtimali biraz düşük olanları yazmak önerilir ardına gelebilecekler ve en sona açıkta kalmamak için yazın derler tercihleri. Ama bana kalırsa sıralamaları tabii dikkate alın ancak ana kriter istekleriniz olsun.

Bunun için çok klişe taktikler vesaire var ama senin dediğin şey çok çok yüksek ihtimal gelir. He onun dışında taktikler hani en üste istediklerini gelme ihtimali biraz düşük olanları yazmak önerilir ardına gelebilecekler ve en sona açıkta kalmamak için yazın derler tercihleri. Ama bana kalırsa sıralamaları tabii dikkate alın ancak ana kriter istekleriniz olsun.

Hocam bilerek düşük sıradaki yerleri yazacağım. Kesin gelir mi sizce sonuçta arada 700k sıralama fark var.

İlk 2,3 kısıma sıralamanızdan daha iyi yerleri yazmalısınız, sonrasında sıralamanızın olduğu yerleri doldurarak en sonlara da eğer kesinlikle bir üniversiteye gitmeliyim diyorsanız sıralamanızdan çok daha kötü yerleri doldurmalısınız.

Sınav sonucun açıklandığında çıkan sıralamanın cüzzi bir miktar yukarısının gelme ihtimali var ve eğer tercih ettiğin yerin sıralaması daha aşağıda ise senin sıralamandan neredeyse garanti gelmesi hele ki senin verdiğin 1m-1.7m farkına göre kesin gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı