ÖTV zammı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kesinlikle bisiklet öneririm, araba fiyatları çok uçuk. Ehliyeti almadım dahi çünkü alsam araba alamayacağım :LOL: 50,000₺ fiyatlı bir arabanın rahat 15,000-20,000₺ si devletin cebine giriyor...

Çalınan bu haksız para umarım boğazlarında kalır. Millet mecbur mu ya devlete 1 araba daha almaya ? Mafya mı bu hükümet ? Gerçi orasını herkes biliyor ama.

Son düzenleme:
Konuyu bende acmayi dusunuyordum. Ama ulkede o kadar rezillik var ki yazmak bile istemedim, inanin dayanacal gucum kalmadi bu rezilliklere. Neden boyleyiz biz? Benim ulkemdeki insanlar neden umutsuz ve mutsuz her gun? Gencler neden geleceginden bir umut bekleyemiyor? Yeter vallahi yeter. Tum dunyadaki devletlerin amaci insanlari yasatmaktir, bizdeki anlayis ise insanlarin devleti yasatmasi. Kabul etmiyorum, bu sisteme karsiyim, Erbakan rahmetli geldigi gun asgari ucreti arttirmisti, tarim sanayi uretim hatsafhaya cikmisti. Yerli uretimlere ara vermeden baslanmisti, suan bile onun izlerini gormek mumkun. Ama hep demisti AKP'ye oy vermek Israil ve Ortadogu projesine oy vermektir diye, kimse inanmamisti ve bu dogru. Yeter, imkanim da var sozlesmem bitse baska ulkeye giderim hemde hemen, ama kacista bir cozum degil. Agliyorum bu millet ve memleket icin, uzaklara bakiyorum degisecek misiniz diye, gelisecek misiniz ey buyuk milletim uyanacak misiniz? diye. Ama yok. Yillardir bunun hayalini kuruyorum ama olmuyor canim ulkem. Bir turlu guzellesmek bilmiyorsun, bizim sana canimiz feda ama biraz da sen fedakarlik yapsanda bu kolpalari topragina alip gomsen. Yetmedi mi bu sana yapilanlar? Bir dile gelse de konussan keske. Rezil ettiniz ulan rezil!

Evet arabaya verdiğimiz paranın çoğu vergi ama ne yapalım?

Atalarımızın yurdu moğolistana yerleşmekte yarar var. Bu hükümet oldukca bu ülkede yaşamak istemiyorum artık.

Bugün araç trafik belgemi (muayene puluna yer kalmadığı için) yeniledim arkadaşlar ve o kağıt parçasına 110 tl para verdim. Zaman da cabası. Verdiğimiz kasko-sigorta paraları, yakıt parası, muayene parası derken bazen araba sahibi olduğumuza küfreder hale geldik resmen. Bu kafayla daha iyiye gidecek değiliz ne yazık ki...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı