Özel çözünürlük monitöre zarar verir mi?

192809

Kilopat
1920X1080P monitörümde CS:GO için 1440X1080P kullanıyorum ve AMD ayarlarından özel çözünürlük oluşturarak yaptım. Monitörüme veya işlemcime zarar gelir mi? (Ryzen 3 2220G)

1920X1080P çözünürlüğünü aşmadığınız sürece hiçbir çözünürlük monitöre zarar vermez.

Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayalım. Bakınız 1080P monitörünüz olsa dahi NVIDIA DSR teknolojisi sayesinde 4K çözünürlükte bile sisteminizi sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayalım. Bakınız 1080P monitörünüz olsa dahi NVIDIA DSR teknolojisi sayesinde 4K çözünürlükte bile sisteminizi sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Benim monitörüm normalde 2K fakat YouTube'da 4K izleyebiliyorum. Bunun nedeni ekran kartı mı? Video çekerken en fazla 2K çekebiliyorum. Daha yüksek bir ekran kartı sayesinde bunu 4K'ya kadar çıkarabilir miyim?

Amd de böyle bir durum söz konusu olmadığı için genel konuşmayı tercih ettim yoksa Nvida nın altenatif yolları olduğunun farkındayım.
Peki ekran kartına yani işlemcime?(apu)

O da destekliyosa vermez tabiki

1920X1080P monitörümde CS:GO için 1440X1080P kullanıyorum ve AMD ayarlarından özel çözünürlük oluşturarak yaptım. Monitörüme veya işlemcime zarar gelir mi? (Ryzen 3 2220G)

Genelde e-spor oyuncuları CS:GO 4:3 1024X768 kullanır. AMD ekran kartlarında adrenalin yazılımında GPU ölçekleme aktif hale getirip kullanabilirsiniz.
AMD'de böyle bir durum söz konusu olmadığı için genel konuşmayı tercih ettim yoksa NVIDIA'nın altenatif yolları olduğunun farkındayım.

AMD ekran kartlarında VSR mevcut yanlış biliyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı