Özel derse gitmek mantıklı mı?

BruceWaynee

Hectopat
Ben bu yıl 12. sinifa geçeceğim. Ozel derse gidiyordum geçen yıl ve çok farklı bir verim aldığımı hissetmiyordum belki oraya gitmesem Max 2 net falan fark eder diye düşünüyorum. Bunun dışı cidden çok vakit kaybettiriyor. Hesapladim git gel vesaire ile haftada ortalama 15 saatim gidiyor. Bunun dışı bizim kurs hocası sürekli asagiliyor herkesi bu da sinir bozuyor istediğim gibi soru soramiyorum, bazen diyor ki şu sayfaları bitirin çıkın bitiriyom inanmıyor sonra soru soruyor yapmama rağmen bir ton saçma espri yapıyor gitmek için uctu sorularda diye. Annemle öğretmen lisede annem, de konuştum bu konuyu dedi okulda çok ders anlatmazlar özel kurs alanlar olduğu için iyi anlayamazsın dedi. Ben de daha önce pek böyle bir şeye rastlamadım. Bunun dışı haftada 15 saati dil öğrenme spor sosyalleşme gibi daha çok zevk aldığım şeyleri yapmam mantıklı olmaz mı? Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim. En son olarak fiyatlarida çok pahalı ayda 3 bin civarı para tutuyor aileme de bu kadar para yükü olmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Özel derse gitmeyip isterseniz dershane ile devam edip evde de çalışarak daha iyi verim alabilirsiniz. Özel derslerin pek faydası olduğunu düşünmüyorum ve çok pahalı

@Lee Yubin @XhutdowN

Ben de 12. sınıfım en azından bana göre özel ders eğer hoca berbat değilse dershaneden çok daha mantıklı ve daha iyi.

Özel derse gitmeyip isterseniz dershane ile devam edip evde de çalışarak daha iyi verim alabilirsiniz. Özel derslerin pek faydası olduğunu düşünmüyorum ve çok pahalı
Dershanede okuldan pek farklı değil ha sınav için vs. diyorsanız giriyorum okuldan arkadaşlarla zaten.

@Lee Yubin @XhutdowN

Ben de 12. sınıfım en azından bana göre özel ders eğer hoca berbat değilse dershaneden çok daha mantıklı ve daha iyi.
Okuldaki hocalardan iyi biraz da ben okuldaki hocalardan da anlıyodum annem zorladı biraz dedi yok işte yapamazsin yok bilmem şu çocuk şöyle gitti iyi almış.Cocuk günde 5 6 saat ders çalışıyor ortalama sonra özel derse yoruyolar başarıyı.

Bunu dışı teke tek olsa yine giderim 6 7 kişi olunca çok farki kalmıyor YouTube dan dinleyip anlayabilir miyim sizce 10 da ise yaramıştı pandemide.

Tabiki YouTube dan güzel bir düzen ile yapabilirsin.

@Lee Yubin @XhutdowN

Tabiki herkesin öğrenme biçimi farklı ben özel öğretmen ile çalışmayı pek sevmiyorum ama sen çok başarılı olabilirsin.

Ben bu yıl 12. sinifa geçeceğim. Ozel derse gidiyordum geçen yıl ve çok farklı bir verim aldığımı hissetmiyordum belki oraya gitmesem Max 2 net falan fark eder diye düşünüyorum. Bunun dışı cidden çok vakit kaybettiriyor. Hesapladim git gel vesaire ile haftada ortalama 15 saatim gidiyor. Bunun dışı bizim kurs hocası sürekli asagiliyor herkesi bu da sinir bozuyor istediğim gibi soru soramiyorum, bazen diyor ki şu sayfaları bitirin çıkın bitiriyom inanmıyor sonra soru soruyor yapmama rağmen bir ton saçma espri yapıyor gitmek için uctu sorularda diye. Annemle öğretmen lisede annem, de konuştum bu konuyu dedi okulda çok ders anlatmazlar özel kurs alanlar olduğu için iyi anlayamazsın dedi. Ben de daha önce pek böyle bir şeye rastlamadım. Bunun dışı haftada 15 saati dil öğrenme spor sosyalleşme gibi daha çok zevk aldığım şeyleri yapmam mantıklı olmaz mı? Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim. En son olarak fiyatlarida çok pahalı ayda 3 bin civarı para tutuyor aileme de bu kadar para yükü olmak istemiyorum.

Kanka ben gidiyordum Full telefondan film izliyorduk.

Ya okuldan daha kotu bile olabiliyor. Sene başı fizige gidiyordum gelen herkes Full muhabbet etmeye gidiyordu fiyatı ucuzdu diğerlerine göre 400 TL mi neydi.

Saatte 60 TL alıyorlardı Allah'tan babam duymadı efso döverdi.

Saatte 60 TL alıyorlardı Allah'tan babam duymadı efso döverdi.
Cidden pahalıymış baya benim dediğim fizikçi saatlik kırk TL falandi.Biraktim ama adamlarin ailesi para veriyor bunlar gırgır şamata geliyor sadece telefona baksa neyse.

Sonra bıraktim da adamakıllı olanlar en az 1000-1500 tl para istiyor aylık.

O da değmez bence.Birebir de değil.

Geri
Yukarı