Özel Eğitim Alma

Kamdi

Hectopat
Daha fazla  
2018-2019 eğitim öğretim yılı ile beraber 12. sınıf öğrencisi olacağım. Özel bir okula gideceğim gibi. Öyle düşünüyoruz. Öyle düşünüyorum. Gittiğim okulda ülkemin soru çözmeye dayalı olan eğitim sisteminden daha rahat geçeceğimi, üniversite sınavına daha rahat hazırlanacağımı düşünüyorum.

İyi düşünüyorum güzel düşünüyorum bence ama 8. sınıfın sonunda matematik dersinde hayatımda öğretmenimden yediğim ilk dayaktan sonra başarımda düşüş yaşadım. Lise öğretmenimiz ise 9. sınıfı kendi kendine anlatarak geçirdi hiçbir şey anlayamadım. 2 yıl hep olur düzelir dedim ve kendimi kandırdım ama ne soru çözebildim ne de çalışabildim. Çok farklı konular hakkında bilgi sahibi biriyim. Hiç olmadı ne olduğu konusunda fikirlerim var. Fakat bunlar ileride bir lisans sahibi olmazsam anlamsız oluyor. 11. sınıfı aslında geçemedim, beni geçirdiler. Çünkü bunları başarabilecek biriyim. Öğretmenim öyle söyledi ben de öyle düşünüyorum ve yapmak istediğim çok farklı planlarım var.

Ben bir yazar olmak istiyorum.
Ben bir araştırmacı olmak istiyorum.
Ben bir ressam olmak istiyorum.
Ben bir müzisyen olmak istiyorum.
Ben bir mimar olmak istiyorum.
Ben bir mühendis olmak istiyorum.
Ben farklı konularda kitaplar yazman istiyorum.
Ben farklı konularda araştırmalar yapmak bunları ülkeme öğretmek istiyorum.
Ben tasarımlar yapmak resimler çizmek istiyorum.
Ben besteler yapmak başka şarkılarımı ülkelere duyurmak istiyorum.
Ben eserler üretmek istiyorum.
Ben çeşitli makineler ve teknolojiler icat etmek istiyorum.

Bunları yapmış ne birini tanıyorum ne de bunları yapmamı sağlayacak birine sahibim. Ben bunu nasıl başarabileceğim? Nasıl bir eğitim almalıyım? Nasıl o insanlardan olabilirim? Öyle bir insan olmak istiyorum çocukluğumdan beri. Yardıma ihtiyacım var yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle derin bi' nefes almalısın. Bütün işin sırrı bu. Mesajı göndermenin üzerinden baya süre geçmiş. Hala yardıma ihtiyacın varsa, önerilerim olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı