Özel Kuvvetler'e Nasıl Başvurulur?

Eakgul

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar çocukluk hayalim asker olmak. Fakat son birkaç aydır özel kuvvetlere daha fazla merak saldım. Şimdi soruma gelelim. Özel kuvvetlere başvurabilmek için illa ki askeri okul okumak mı gerekiyor? Askeri okul okumadan başvurabilir miyim?

Vatandaşlar arasından. Ordu mensubu da olabilir tabi. Ama özel kuvvetler gerçekten çok zordur ve azim ve çelik gibi bir irade ister. Eğer yapamayacaksınız TSK 30 bin personel alacak bir göz gezdirin. Fakat elit birliklerde yer almak istiyorsanız SAS, SAT, JÖAK ve Komando okullarına göz atın. Sadece komando olmak ile yetinmeyin üstüne komando ihtisas kursuna katılın daha üst düzey görevlerde yer alabilirsiniz.
Bende yaşım geldiğinde komando olarak kalmayı bir alternatif olarak kenara yazdım. POMEM üzerinden PÖH için fazla ümit beslemeyin 10.000 kişilik boş alana 220.000 kişi başvurdu. Gitmeden önce de renk körlüğü testi de yapsanız iyi olur. Başarılar dilerim şimdiden.

Vatandaşlar arasından. Ordu mensubu da olabilir tabi. Ama özel kuvvetler gerçekten çok zordur ve azim ve çelik gibi bir irade ister. Eğer yapamayacaksınız TSK 30 bin personel alacak bir göz gezdirin. Fakat elit birliklerde yer almak istiyorsanız SAS, SAT, JÖAK ve Komando okullarına göz atın. Sadece komando olmak ile yetinmeyin üstüne komando ihtisas kursuna katılın daha üst düzey görevlerde yer alabilirsiniz.
Bende yaşım geldiğinde komando olarak kalmayı bir alternatif olarak kenara yazdım. POMEM üzerinden PÖH için fazla ümit beslemeyin 10.000 kişilik boş alana 220.000 kişi başvurdu. Gitmeden önce de renk körlüğü testi de yapsanız iyi olur. Başarılar dilerim şimdiden.
Astsubay Meslek Yüksekokulu'ndan subay çıkarsam başvurabilrim. Umarım başarılı olurum.

Özel Kuvvetler Komutanlığı´nda görev alan askerler sadece Kara Kuvvetleri Komutanlığı´nda görevli subay, astsubay ve uzman çavuşlar arasından başarılı ve gerekli nitelikteki askerler arasından özenle seçiliyorlar. ÖKK´da görev alacak askerlerin çok zor eğitimlerden başarıyla geçmesi ve her türlü arazi koşullarında görev alabilmeleri bekleniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı