Özel Mesajla Soru Sormak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Sevgili Technopat okurları,

Son zamanlarda Özel Mesajla gelen sorularda inanılmaz bir artış var. Gün içerisinde forumda çevrimiçi olduğum zamanda dahi özel mesaj yoluyla sorular geliyor. Forumu Google üzerinden bulup burada soruların itinayla cevaplandığını, sorunlarla derinden ilgilenildiğini ve çoğu zaman daha ilk mesajda sorunun çözüme kavuştuğunu gören ve foruma üye olan yeni kullanıcılar dahi sorularını özel mesaj ile soruyorlar.

Maalesef özel mesaj ile sorulan sorulara verdiğim cevaplardan diğer kullanıcılar yararlanamıyor. Sizler bu forumu Google'da bir soruya verdiğim cevap sayesinde buldunuz, değil mi? Fakat foruma üye olduktan sonra kendi sorunuzu foruma sormak yerine özel mesaj ile sormanız, benzer sorunu yaşayacak kişilerin Google'da sorunu arayıp bulmasını engelliyor. Zira özel mesajlar Google tarafından indekslenemiyor ve sorduğunuz soru da, aldığınız cevap da uçup gidiyor.

Sizin tarafınızda bir sorun yok. Kendinize özel hizmet alıyorsunuz ve tecrübeli bir kişi hiçbir karşılık beklemeden sorununuzu çözüyor. Foruma girmeden çözümü alıp gidiyorsunuz. Bana göre ise bu olayın sadece bir tanımı var: bencillik. Lütfen bencil olmayın ve sorunuzu bana özelden soracağınıza Sosyal'de sorun, cevaptan herkes yararlansın :redface:

Sorunuzu Sosyal'de sorarsanız:
  • Aynı sorunu yaşayan kişilerle bilgisayarınızdaki ortak özellikleri bulup sorunu daha kolay çözebiliriz.
  • Verilen çözümden herkes yararlanabilir.
  • Benzer sorunu yaşayan herkese tek tek özelden cevap verip zaman kaybetmek zorunda kalmayız.
  • Forumun bir soru-cevap veritabanı olmasına katkıda bulunmuş olursunuz, çorbada sizin de tuzunuz olur.
  • Bencillik yapıp sadece kendinizi değil, başkalarını da düşünmüş olursunuz.
  • Bilgi paylaştıkça çoğalır diyoruz, bu felsefeyi sözde değil, özde uygulamış oluruz.

Son olarak şunu da eklemek istiyorum, hiçbir konu acil değildir. Acil, sadece hastanelerin hayati tehlikesi bulunan hastalara bakan bir bölümüdür. Acil kelimesini basitleştirmeyelim. Bir gün gerçekten acil bir konu olduğunda insanlar sizi dikkate almayacaktır.

Her gün 15000 100.000 kişinin ziyaret ettiği, toplamda 1700 125.000 kişinin üye olduğu bu forumda kişiye özel hizmet veremeyecek kadar yoğun olduğumuzu bilmenizi istiyor ve beni anlayışla karşılayacağınızı umuyorum.

Özetle: Lütfen sorularınızı forumda sorun, er ya da geç ilgileneceğim. Unutursam buraya konu linki ile mesaj atın.

Saygılarımla

Recep Baltaş

Son düzenleme:
Cümle biraz karışık olmuş sadece her gün 1700 kişi üye olmuyor yani :) 1700 civarında üyemiz var.

Dikkat ederseniz cümle virgül ile ayrılmış.

Toplam 1781 kişi foruma üye olmuş.

Dikkat ederseniz cümle virgül ile ayrılmış.

Toplam 1781 kişi foruma üye olmuş.

Cümle virgülle ayrılmış fakat virgül orada "Her gün" kelimelerini iki sıfat fiile de ortak yapmış oluyor.

Örneğin: "Her gün ödevini yapar, kitap okurdu." Buradaki "Her gün" kelimeleri "ödevini yapar" ve "kitap okurdu" kelimeleri için ortak olmuş oluyor.

Ufak bir hata nelere mâl oldu. :)

Evet, yazım hatası düzeltildi. Uyardığınız için teşekkürler :) TP okuru işte bu :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Evet, yazım hatası düzeltildi. Uyardığınız için teşekkürler :) TP okuru işte bu :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Örnek süper :D Teşekkürler Recep abi :D Anında fark ederim :D İşte Orman, İşte Technopat :D

- - - Güncellendi - - -

O işin bu boyutu da var :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuya değindiğin çok iyi oldu Recep abi. Ya bir arkadaşımız vardı bana Ömer bey diye tonla soru soran, o arkadaşımız eğer forumda hala aktifse selamlarımı yolluyorum, kendisine yardım etmekten çok keyif almıştım. :) Daha önce çok Ömer abi oldum ama ilk kez burada Ömer bey oldum. İşte Technopat bu kadar iyi bir forum! Şaka bi yana bu rakamlar inanılması güç değil. Biz forumda aktif olan 15-16 kişi olduğumuz için bir aile gibiyiz bu yüzden katılım artınca insan bir an garipsiyor. Şunu da unutmamak lazım arkadaşlar burası işin forum kısmı. Technopat her gün en az 5'i geçen yeni, güncel ve kolay kolay başka yerlerde bulamayacağınız haberler ile güncelleniyor. Konular asla havada ilgisiz kalmıyor. Hatta yeri gelince özel yardım bile yapılıyor. Yahu Recep abi benim beceremeyeceğimi anlayınca TeamViewer'dan bilgisayarıma girip Codec yükledi yahu! Hangi forumun yetkilisi yapıyor bunu? Recep abi forum yöneticisi değil hebel hübele diyen olursa onlara da belirteyim Burak Alkan abimiz aynısını yapmayı teklif etmişti ama o sırada Recep abi zaten halletmişti. :D Technopat'ın cevapsız, çözülmemiş soru kalmayacak politikasının şuan ki başarısınının ve içerik zenginliğinin devamını dilerim. ^^

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizlere de foruma yeni üye olmuş, 0 mesajı olan kullanıcılar özel mesajla soru sorunca sorularını forumda sormalarını rica edin lütfen. Bir soru varsa forumda sorulmalı, cevaptan herkes yararlanmalı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı