Özel okula gitmek mantıklı mı?

omereladli01

Picopat
Merhaba hocalarım.
Arkadaşım özel okulda okuyor ve söylediklerine göre bazı mühendislik bölümlerde barajı geçmek gerekiyormuş.
Okulun bazı kötü yanları var 11.sınıfta kimya fizik matematik vs. dersler bu yıl işlenmemesi ve 12.sınıfta staj olduğu için derslerin olmaması.

20230608_125750.jpg

Hocalarım bende bu okula gitmeyi düşünüyorum sizce gitmeli miyim?
Şimdiden teşekkürler ❤️

Merhaba hocalarım.
Arkadaşım özel okulda okuyor ve söylediklerine göre bazı mühendislik bölümlerde barajı geçmek gerekiyormuş.
Okulun bazı kötü yanları var 11.sınıfta kimya fizik matematik vs. dersler bu yıl işlenmemesi ve 12.sınıfta staj olduğu için derslerin olmaması.

Eki Görüntüle 1811918

Şimdiden teşekkürler ❤️

Özel okul daha mantıklı olur ama Full ders çalışcaksanız açık liseye geçin.

Merhaba hocalarım.

Eki Görüntüle 1811918

Şimdiden teşekkürler ❤️
Özel okul üniversiteye hazırlık açısından çok iyi olabiliyor tabii okuldan okula değişebiliyor ama üniversite hedefiniz yüksekse kesinlikle geçin derim.

Hocalarım ayt nasıl yapabileceğimi pek bilmiyorum şu an 9.sınıfım zaten
Dediğim gibi 11.sınıfta bazı dersler işlenmiyor ve 12.sınıfta okula gidilmiyor

Günümüzde gerçekten düzgün bir üniversite istiyorsanız açık lise ya da özel şart oldu. Kardeşim okuyor doğa kolejinde üniversite hazırlığı çok iyi. 11 ve 12.sınıfta hazırlık en üst seviyede sürekli deneme sınavları oluyor.

Ama gerçekten kurumsal olan bir özel okula gidin bahçeşehir, doğa, uğur koleji gibi. Yoksa paranızı çöpe atmakla eş değer bir şey yaparsınız.

Günümüzde gerçekten düzgün bir üniversite istiyorsanız açık lise ya da özel şart oldu. Kardeşim okuyor doğa kolejinde üniversite hazırlığı çok iyi. 11 ve 12.sınıfta hazırlık en üst seviyede sürekli deneme sınavları oluyor.
Hocam az önce arkadaşımdan bilgi aldım 12.sınıfta staj yerine dershaneye de gidilebiliyor muhtemelen öyle yapacağım

Geri
Yukarı