Okula bisikletle gitmek yasak mı?

Travis_Bickle

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Radeon XFX RX6400 4gb GPU, AMD Ryzen 5 4500 CPU, 8+8 3000'lik DDR4 Ram, 650w 80+ PSU, Rampage Membran Klavye, AOC GM500 Mouse, AOC 24G2SP Monitör, Samsung SyncMaster 932NWE Plus 8000:1 5 ms İkinci Monitör, Rampage Kulaklık
Meslek
Öğrenci
Bisikletle gittim ve geçen sene de kaç kez gelip hatta bunun için bir iki hocadan takdir edilmişken bu sene görevli ben o bisikletin sorumluluğuna girmek istemiyorum, sokma içeri, yarın gelme vb. laflar kullandı. Zaten ondan sorumluluk istemediğimi, bisikletimi önce kilitlere sonra Allah'a emanet ettiğimi söyledim. Müdür beyden izin al cart curt dedi. Gerekirse alırım abla hiç sıkıntı değil senden sorumluluk isteyen yok zaten meraklanma dedim ve gittim. Ortada müdüre sormalık bir şey var mı? Bisikleti bahçeye sokup kimsenin görmediği ve kullanmadığı, hemen kapının yanındaki bir yere kilitledim bisikleti. İnsanları teşvik etmesi gerekirken boş konuştu bence. Düşünceleriniz nelerdir? Yönetmelikte resmi bir bildiri var mıdır? Bilginiz var mıdır? Teşekkürler.

Zaten olması gereken okuldaki park yerine kilitlemek en doğal hakkınız, bizim çoğu okulumuzda kilit yeri bile olmadığı için okul içinde veya dışında kendi sorumluluğunuzda istediğiniz yere kilitleyebilirsiniz.

Bisiklet çalınırsa zor duruma düşmemek için söylemiş. Dışarı da kameranın doğrudan gördüğü bir yere koyarsan sıkıntı olmaz. Ki zaten okullarda artık bisiklet parkı olması lazım oraya koy gitsin bir şey olmaz.

Sorumluluk almaktan kaçmış. Siz bisikletle gitmeye devam edin hiçbir şey olmaz. Güzelce kilitleyin, varsa kameranın önünde kitleyin.

Ben lisede motorsikletle gidiyordum ne öğretmenler ne de müdür hiç karışmıyordu. Bisiklete karışmak biraz ilginç olmuş.

Kesinlikle öyle bir şey yok hatta bazı okullarda bisiklet kilitlemek için alanlar mevcut, müdürün yanına izin almak için değil güvenlikçiyi şikayet etmek için gidebilirsin.

Böyle bir durumda müdürün beni haksız çıkaracağına kesinlikle eminim. Ayrıca şöyle bir not düşeyim, müdür bey okul bahçesinde tavuk besliyor. Onlarca. Bir keresinde de okula birisi girmişti, bekçi kulubesine girip çiçek ve not bıraktı ve çıkıp gitti. Kulübede telefonuyla oynayan güvenlik ablam ise bunu bir saat sonra fark etti. Beden dersindeyken şahit olmuştum.

Değil ama sorumluluğunu almanız lazım. Okula sokturmazlar yani dışarı falan koymanız lazım. Kırılamayacak kilit yoktur, o yüzden tehlikeli. Okulda 8 ders olsa çok rahat çalınır.

Okul bahçesi. Girişte kulübe var, kulübenin arkasına bağladım.

Böyle bir durumda müdürün beni haksız çıkaracağına kesinlikle eminim. Ayrıca şöyle bir not düşeyim, müdür bey okul bahçesinde tavuk besliyor. Onlarca. Bir keresinde de okula birisi girmişti, bekçi kulubesine girip çiçek ve not bıraktı ve çıkıp gitti. Kulübede telefonuyla oynayan güvenlik ablam ise bunu bir saat sonra fark etti. Beden dersindeyken şahit olmuştum.

Bu yasal bir şey mi biraz tuhaf geldi.

Hangi okuldasın merak ettim bir de hiçbir şey yapamaz yaparsa tavukları kaçır 😶‍🌫️

Geri
Yukarı